از زمان عرضه‌ی اولین نسخه‌ی مزدا، سی سال می‌گذرد. خودرویی که در نمایشگاه شیکاگو سال 1989 به معرض دید عموم درآمد؛ مزدا میاتا 30th Anniversary Edition با رنگ نارنجی مسابقه‌ای معرفی شد. قرار است فقط 3000 نسخه از این محصول تولید شود که از بین آن‌ها 500 نمونه به ایالات متحده اختصاص دارد.

مزدا میاتا MX5

کالیپر‌های ترمز میاتا Anniversary هم به رنگ نارنجی خاص بدنه دیده می‌شوند؛ جایی که درخشش برند‌ برمبو مشهود است. ترمز‌ها پشت رینگ 17 اینچی قرار دارند و خودرو به سیستم انتقال قدرت دستی به‌صورت استاندارد و همین طور کمک‌فنر‌های بیلشتاین به منظور بهبود فرمان‌پذیری، مجهز شده است.

به محض ورود به فضای داخلی هم رنگ نارنجی روی صندلی‌، در‌ها، داشبورد و دسته‌دنده دیده می‌شود و همه نسخه‌های MX-5 30th Anniversary Edition به صندلی‌های ریکارو مجهز هستند. سیستم صوتی بوز و سیستم اطلاعاتی و سرگرمی مزدا کانکت به همراه اپل کارپلی و اندروید اتو به‌صورت استاندارد، از سایر امکانات این بخش هستند.

مزدا میاتا MX5

پکیج 30th Anniversary برای گران‌ترین نسخه‌ی MX-5 (گرند تورینگ) در نظر گرفته شده است و بیش از 4200 دلار به قیمت آن می‌افزاید. به این ترتیب این خودرو با سافت تاپ در حدود 34,995 دلار و و هاردتاپ، 37,595 دلار قیمت دارد. تنها آپشن موجود، جعبه‌دنده 6 سرعته‌ی خودکار است که جایگزین نمونه‌ی دستی می‌شود و به قیمت رودستر 500 و به قیمت نسخه‌ی هاردتاپ، حدود 400 دلار اضافه می‌کند.

نسخه‌هایی که به بازار ایالات متحده اختصاص دارد از پیشرانه‌ی 2.0 لیتری خطی و چهار سیلندر مزدا با قدرت 181 اسب‌بخار و گشتاور 205 نیوتن‌متر قدرت می‌گیرند. باتوجه‌به محبوبیت این خودرو بین علاقه‌مندان، تقریبا 4 ساعت پس از عرضه و امکان رزرو این محصول تمامی 500 نسخه‌ی ایالات متحده خریداری شدند.


موضوعات مرتبط:

همه چیز در مورد مسابقات خودرو

24 بهمن 1397
 
07:48:37
 
راستین جراحی
 

در تایم اتک، هر راننده و خودرو با بزرگ‌ترین و سرسخت‌ترین و مهم‌ترین حریف در دنیای موتوراسپرت رقابت می‌کند؛ زمان. هیچ بهانه‌ای برای عملکرد نامناسب وجود ندارد و درپایان، تنها یک راننده و خودرو مقام اول را کسب می‌کند. حمله‌کردن به زمان، به‌خصوص زمانی‌که در کلاس‌ خودروهای قدرتمند قوانین دست‌وپاگیر وجود ندارد، اوج رقابت و جذابیت خواهد بود. نبود قوانین پیچیده باعث می‌شود محدودیتی دربرابر تیم‌ها و مهندس‌ها و مکانیک‌ها وجود نداشته باشد. همین عامل هم باعث شکل‌گیری تهاجمی‌ترین و متفاوت‌ترین خودروهای دنیای موتوراسپرت در تایم اتک می‌شود. همه‌ی این موارد درکنارهم، مقدمه‌ای برای صحنه‌های تصادف دیدنی هم هست.

هدیه‌‌ی دیدنی ژاپنی‌ها به دنیای موتوراسپرت

Time Attack

اولین تایم اتک در دهه‌ی 1960 و در ژاپن برگزار شد. ایده‌ی اصلی این مسابقه گردهمایی خودروسازان، تیونرها، تولیدکنندگان قطعات افترمارکت، نشریه‌ها و رسانه‌های خودرو و علاقه‌مندان بود. رابطه‌ی نزدیک تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان خودرو که هنوزهم در ژاپن حفظ شده، یکی از دلایل شکل‌گیری فرهنگ غنی خودرو و تیونینگ این کشور است. در اولین مسابقات تایم اتک، نشریه‌های خودروِ ژاپن با هماهنگی تولیدکنندگان قطعات افترمارکت، از مالکان خودروهای سفارشی دعوت کردند درکنارهم رقابت کنند. این موضوع باعث شد مسابقات غیرقانونی خیابانی به پیست وارد شود و شرکت‌های تیونینگ، مانند HKS، مدل‌های سفارشی و مخصوص تایم اتک طراحی کنند. روند گسترش تایم اتک باورنکردنی است. پیشرفت خودروسازی ژاپن در دهه‌های 1980 و 1990 باعث شد مدل‌های متفاوتی تولید و رکورد هر پیست شکسته شود و تایم اتک به کشورهای دیگر هم راه پیدا کند. از سال 2010 تاکنون، هر سال رقابت‌های جهانی تایم اتک (World Time Attack Challenge) یا به‌اختصار WTAC در سیدنی استرالیا برگزار می‌شود. در این مسابقه‌ی دیدنی، برترین‌های دنیا گردهم می‌آیند تا سریع‌ترین خودروِ جهان به‌صورت رسمی در تاریخ ثبت شود.

قوانین ساده برای رسیدن به هدفی مشترک

Time Attack 2018 Tsukuba Japan

در تایم اتک، از محدوده‌ی DRS فرمول یک و قوانین و مقررات پیچیده‌ی دیگر خبری نیست. این مسابقات درحقیقت، مشابه دورهای زمان‌گیری و تعیین خط است. هر خودرو به‌منظور آمادگی ابتدا یک دور در پیست حرکت می‌کند و سپس، به‌سرعت مسابقه اصلی دربرابر زمان با شروع در‌حال‌حرکت خودرو (Flying Lap) آغاز می‌شود و با یک دور به‌اصطلاح «سردکردن» (Cool Down) کار هر شرکت‌کننده به‌پایان می‌رسد. هر مسابقه‌ی تایم اتک در زمان مشخصی انجام می‌شود که سریع‌ترین خودرو و راننده در پایان هر دوره، مقام اول خواهند بود.

جذاب‌ترین خودروهای دنیای موتوراسپرت

Time Attack

در تایم اتک، خودروهای تک‌سرنشین با طراحی عجیب وجود ندارد؛ بلکه تمام مدل‌ها، نمونه‌ی مسابقه‌ای مدل‌های جاده‌ای و آشنا هستند. انواع خودروهای قدیمی و جدید که در بسیاری از کشورهای جهان خریدوفروش می‌شوند، در تایم اتک کنارهم قرار می‌گیرند. از هوندا سیویک تا نیسان اسکای‌لاین برای رقابت با زمان مجوز ورود به این مسابقات را دارند. به‌طور کلی، با قیمت کمی می‌توان خودروهای مجاز شرکت در تایم اتک را خرید؛ چون محدودیتی وجود ندارد. بااین‌حال، برای تبدیل این مدل به خودرویی سریع و تمام‌عیار، باید دست‌به‌جیب شد. برای برنده‌شدن در این مسابقات خرید قطعات افترمارکت باکیفیت قانونی غیررسمی است. تایم اتک میدان نمایش هنر تیونینگ خالص محسوب می‌شود. هر شرکت‌کننده باید از متفاوت‌ترین و بهترین روش‌ برای تیونینگ خودرو استفاده کند تا نهایت عملکرد ممکن دراختیار راننده قرار بگیرد. نتیجه‌ی این آزادی خلق تهاجمی‌ترین خاص‌ترین و ترسناک‌ترین خودروهای دنیا است.

Time Attack

برای رسیدن به بهترین عملکرد به جزئی‌ترین نکات توجه می‌شود. برای مثال، در کلاس خودروهای آزاد و بدون محدودیت که در ادامه معرفی می‌کنیم، کاهش وزن و هر کیلوگرم سرنوشت‌ساز خواهد بود. خودروهای تایم اتک نمایش ترکیب تیونینگ ظاهری و فنری هستند و شیشه‌های خودرو با پنل‌های سبک‌وزن کربنی و بخش‌های مختلف بدنه هم با نمونه‌های کامپوزیت یا فیبرکربن برای افزایش مقاومت و کاهش وزن تعویض می‌شوند. بین پنل‌های بدنه کمترین شکاف وجود دارد تا آیرودینامیک در بهترین حالت باشد و پیشرانه و قوای فنی هم تاحدممکن تقویت شود. برای کاهش وزن بیشتر و جاگیری کمتر، در سیستم اگزوز از خروجی‌ها بسیار کوچک استفاده می‌شود. سراگزوزها معمولا به‌صورت مستقیم از کاپوت یا از پنل درِ سرنشین جلو بیرون آمده‌اند. پس از تمام این تغییرات، خودروها چند ده سانتی‌متر عریض‌تر و طویل‌تر می‌شوند و به‌دلیل نصب باله‌های بزرگ و سیستم تعلیق سفارشی، ارتفاع تا سطح زمین هم دوبرابر حالت استاندارد کاهش پیدا می‌کند.

نهایت استفاده از جادوی آیرودینامیک

Time Attack

تنها کافی است تصویری از خودروِ مخصوص تایم اتک ببینید. برای نمونه، تویوتا GT86 سفارشی تیم HKS تصویر بالا بدون شک خودروهای این مسابقات نظیر ندارند. باله‌های بزرگ عقب‌وجلو خودروها بازیگران اصلی آیرودینامیک و یکی از دلایل مهم در عملکرد بهتر تایم اتک هستند. برای شکل‌گیری هر اسپویلر و اسپلیتر و بالچه‌ ساعت‌ها زمان صرف طراحی و آزمایش شده است. آیرودینامیک هنر استفاده از جریان هوا در عملکرد خودرو است که روزبه‌روز ابعاد جدیدی از آن کشف می‎شود. نیاز به جریان مستقیم هوا و کمترین مقاومت باعث می‌شود پنل‌های کف خودرو پیچیده، باله‌های چندگانه عقب‌وجلو، بالچه‌های جانبی و جلو و دریچه‌های بزرگ‌وکوچک در پنل‌های مختلف خودروها ایجاد شود. بزرگ‌ترین متخصصان آیرودینامیک فرمول یک و ایندی‌کار (Indycar) در طراحی کیت‌های بدنه‌ خودروهای تایم اتک همکاری می‌کنند. تیم‌های مهندسی بزرگ برای کاهش مقاومت هوا و افزایش دانفورس خودرو از روش‌های ناشناخته استفاده می‌کنند. برای مثال، در جدیدترین کیت‌های آیرودینامیک، استفاده از بالچه‌های جلو و اتصال بینشان مرسوم شده است. ازآنجاکه محدودیت در آیرودینامیک نیست، ظاهر خودروها عجیب‌تر از گذشته شده است.

باله‌های عقب‌وجلو متفاوت
Time Attack

بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودرو و تیونینگ از انواع باله و اسپویلر برای زیبایی استفاده می‌کنند؛ اما خودروهای تایم اتک در سطح دیگری قرار می‌گیرند. باله‌های جلو در این خودروها بی‌مانند است. برای نمونه، پورشه 968 تیونینگ PR Technology تصویر بالا را درنظر بگیرید. این مدل با آیرودینامیک پیشرفته در جلو و کف و عقب درکنار 1400 اسب‌بخار قدرت از پیشرانه‌ی 4 لیتری، یکی از خودروهای سریع‌ تایم اتک جهان است. باله‌ی جلو در این خودرو تا 3 تن نیروی رو‌به‌پایین (دانفورس یا Downforce) به چرخ‌های جلو وارد می‌کند که 3 برابر بیشتر از سوپراسپرت مک‌لارن سنا GTR است. آزمایش باله‌های جلو در چند سال اخیر بیشتر شده است. حاصل این آزمون‌وخطا ظهور اسپویلرهای بزرگ و عریض جلو و بالچه‌های اطراف اسپلیتر جلو موسوم به «باله‌های بی‌نهایت» است. درباره‌ی نبود محدودیت آیرودینامیک در تایم اتک صحبت کردیم؛ اما در مسابقات جهانی WTAC، شرایط کمی فرق می‌کند. در قوانین WTAC، نواحی قابل‌استفاده‌ی سپر جلو برای آیرودینامیک بدون محدودیت ذکر شده تا خودرو به هواپیمایی کامل تبدیل نشود.

Time Attack

مهندسان برای دورزدن این قانون از باله‌های بی‌نهایت استفاده می‌کنند که برخلاف نمونه‌های سنّتی صاف، خمیده هستند. با این روش می‌توان روی باله‌ی بی‌نهایت خمیده، بالچه‌های بیشتر نصب کرد. حاصل نصب انواع باله و بالچه در جلو این است که جریان هوا در چند ناحیه کنترل می‌شود. این، یعنی کاهش مقاومت و افزایش دانفورس در پیچ‌ها و به‌دنبال آن، استفاده از سیستم تعلیق نرم‌تر برای افزایش چسبندگی است. بنابراین، نباید خودروهای تایم اتک را با نمونه‌های تیونینگ نمایشی مقایسه کرد. استفاده از باله‌های مختلف و آیرودینامیک پیچیده در جلو، به‌معنی استفاده از باله‌ی بزرگ‌تر در عقب است. اسپویلرهای عریض و غول‌پیکر یکی از ویژگی‌های جذاب خودروهای تایم اتک است که چسبندگی در محور عقب را ممکن می‌کنند. معمولا اسپویلرهای چندگانه‌ی عقب با ترکیب برآمدگی کوتاه روی سپر عقب طراحی می‌شوند تا ثبات فرمان‌پذیری در بهترین حالت ممکن باشد. در خودروهای قدرتمند تایم اتک از دمپرهای گران‌قیمت و کمک‌فنرهای حرفه‌ای با درجه‌ی تنظیم بالا استفاده می‌شود تا دانفورس در تعادل قرار بگیرد. در هر هاب چرخ، بازوهای دوجناغی کاملا سفارشی تعلیق قرار گرفته است.

تنوع کلاس و خودروها

Time Attack

یکی از ویژگی‌های برتر تایم اتک طبقه‌بندی کلاس‌ها و امکان شرکت با هر مدل خودرو است؛ از کلاس خودروهای قدیمی و ارزان تا مدل‌های چندصدهزار دلاری مجهز به بسته‌ی آیرودینامیک دیوانه‌کننده و بیش از 1000 اسب‌بخار قدرت. در مسابقات WTAC، چهار کلاس Clubsprint ،Open ،Pro Am و Pro وجود دارد. کلاس کلاب‌اسپرینت مخصوص استانداردترین خودروها با آیرودینامیک محدود است. محدودیت‌های آیرودینامیک این کلاس پس از استفاده‌ی بیش‌ازحد شرکت‌کنندگان در چند سال اخیر افزایش پیدا کرد. خودروهای کلاب‌اسپرینت باید از پیشرانه‌ی استاندارد کارخانه‌ای و بدون افزایش تعداد سیلندر استفاده کنند؛ اما محدودیت در تقویت قدرت خروجی وجود ندارد. تنها عامل‌های محدودکننده‌ی تیونینگ پیشرانه و به‌طورکلی این کلاس، حداقل وزن 1425 کیلوگرم یا 5 درصد کمتر از وزن کارخانه‌ای و استفاده‌نکردن از جعبه‌دنده‌های سکوئنشال و راننده‌ی آماتور است.

Time Attack

کلاس آزاد (Open) آغازکننده‌ی بخش پرخرج WTAC است که در آن، شرکت‌کنندگان آماتور با‌ هدف حرفه‌ای‌شدن با همکاری تیونرها رقابت می‌کنند. در این کلاس، محدودیت‌های آیرودینامیک بسیار کمتر از کلاب‌اسپرینت است؛ اما بازهم حداقل وزن خودرو باید 1257 کیلوگرم یا منفی 15 درصد مدل کارخانه‌ای باشد. استفاده از پنل‌های فیبرکربن و جعبه‌دنده‌ی سکوئنشال مجاز است. عملکرد خودروهای کلاس آزاد مشابه نمونه‌های DTM و V8 Supercar است. کلاس Pro Am بخش مقدماتی دنیای آیرودینامیک پیچیده است و قوانین آن مشابه Pro است؛ به‌جز اینکه ورود رانندگان حرفه‌ای و استفاده از سیستم تزریق نیتروژن مجاز نیست. خودروهای Pro Am می‌توانند از ورق‌های پلی‌کربنات به‌جای شیشه، پنل‌های کامپوزیت یا فیبرکربن و پدال تعویض‌دنده استفاده کنند؛ اما وزن به حداقل 1200 کیلوگرم یا منفی 20 درصد نمونه‌ی کارخانه‌ای خودرو محدود شده است. کلاس Pro میدان مبارزه‌ی بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین تیم‌ها محسوب می‌شود. بهترین‌های تایم اتک جهان در این کلاس قرار دارند. تمام‌ بخش‌های بدنه‌ی خودرو می‌تواند از کامپوزیت باشد؛ اما کفی و پنل جداکننده‌ی کابین و کاپوت باید نمونه‌ی کارخانه‌ای باشد. این محدودیت برای استفاده‌نکردن از شاسی تمام‌کامپوزیت قرار داده شده تا خودروهای تایم اتک به نمونه‌های فرمول یک و LMP1 تبدیل نشوند. هیچ محدودیتی در پیشرانه و قوای فنی وجود ندارد و معمولا خودروهای کلاس Pro بیش از 1000 اسب‌بخار قدرت دارند. باتوجه‌به اینکه حداقل وزن به 1200 محدود شده و استفاده از سیستم تزریق نیتروژن آزاد است، نسبت قدرت به وزن خودروهای این کلاس باورنکردنی است.

سرعت و پیچیدن در هماهنگی کامل

Time Attack

خودروهای تایم اتک روی شاسی نمونه‌های استاندارد جاده‌ای قرار دارند؛ اما وقتی قدرت فراوان و بسته‌ی آیرودینامیک را ترکیب کنیم، هیولایی ترسناک ظاهر می‌شود. دانفورس بالا به‌معنی پیچیدن با سرعت دیوانه‌وار است. درحقیقت در پیچ ملایم، این خودروها با سرعت 275 کیلومتر‌برساعت حرکت می‌کنند. باورکردنی نیست که یک دستگاه نیسان S13 قدیمی در پیست 2.6 کیلومتری زمان 1 دقیقه و 22 ثانیه را ثبت و سپربه‌سپر خودروِ فرمول یک حرکت می‌کند. پیست سوکوبا ژاپن (Tsukuba) یکی از میدان‌های اصلی تایم اتک است. این پیست کوتاه، ولی پرپیچ‌وخم نمونه‌ی مناسبی از پیشرفت‌ مهندسی خودروها محسوب می‌شود. حدود 10 سال پیش، یک دور پیست سوکوبا با زمان یک دقیقه ناممکن بود؛ اما در سال 2019، رکورد تایم اتک این پیست به 49 ثانیه رسیده است.

نقش مهم لاستیک‌ها در مسابقات و احتمال تصادف

Time Attack

هدف هر راننده در تایم اتک، ثبت سریع‌ترین زمان است. با استفاده از قدرت پیشرانه تنظیمات مناسب شاسی، چسبندگی مکانیکی، آیرودینامیک و دانفورس شرکت‌کنندگان با زمان رقابت می‌کنند. در‌این‌بین، عاملی حیاتی می‌تواند شرایط را تغییر دهد؛ لاستیک‌ها. در مسابقات تایم اتک، کشورهای مختلف قوانین کمی متفاوت است؛ اما در WTAC، تمام خودروها باید از لاستیک‌های سمی‌اِسلیک (Semi-slick یا نیمه‌مسابقه‌ای) یوکوهاما Advan A050 استفاده کنند. برخلاف بسیاری از رشته‌های موتوراسپرت دیگر، استفاده از لاستیک‌های مسابقه‌ای اسلیک صاف در تایم اتک مجاز نیست. محدودکردن تمام خودروها به نوعی لاستیک سمی‌اسلیک در تعداد مشخص، احتمال تقلب که در بسیاری از رکوردگیری‌های پیست نوربرگ‌رینگ وجود دارد، تقریبا از بین برده و تمرکز تیم‌ها به ارتقای فنی و آیرودینامیک محدود شده است.

رانندگی با نهایت سرعت و قدرت احتمال تصادف را افزایش می‌دهد. هر راننده پس از یک دور پیست، برای ثبت زمان سریع‌تر تلاش می‌کند که باید ترمز‌گیری دیرتر قبل از پیچ و گازدادن زودتر پس از پیچ را درنظرگرفت. این وضعیت فشار زیادی به خودرو و راننده وارد می‌کند که گاهی انحراف از مسیر و تصادف پایان آن خواهد بود.

جذابیت مسابقات در ترکیب با دیگر رشته‌ها

فرمول دریفت / Formula Drift

رقابت‎های تایم اتک معمولا طولانی هستند و امکان نمایش پرچم قرمز و توقف مسابقه پس از اشتباه راننده‌ها همیشه وجود دارد. معمولا برای جلوگیری از یکنواخت‌شدن مسابقات برای مخاطبان بین زمان‌گیری‌‌ها و پایان دوره، برنامه‌های نمایشی اجرا می‌شوند. حرکت‌ نمایشی و دریفت یکی از بخش‌های جذاب‌ استراحت تایم اتک است که تماشای آن جذابیت خاصی دارد. دیدن نیسان S13 یا GT-R با کیت آیرودینامیک بزرگ و سپس، نمونه‌ی مخصوص دریفت آن، تجربه‌ی جالبی است. علاوه‌براین، دست‌اندرکاران WTAC در مسیر مستقیم پیست سیدنی نبرد قدرتمندترین خودروهای درگ را هم ممکن کرده‌اند. گفتنی است سال گذشته قدرتمندترین نیسان GT-R دنیا در زمان استراحت تایم اتک استارت خورد.

منبع : زومیت


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  11:43 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

 

شاید شما هم شنیده باشید که برخی از افراد آنقدر به دعانویسی ایمان و اعتقاد دارند که شبانه روز در حال مراجعه به دعانویس‌ها هستند.

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛دعا، دعانویسی، استخاره، سحر و جادو و از این قبیل مباحث، صحبت‌هایی است که در میان بسیاری از افراد مانند نقل و نبات است و برخی به آن آنقدر ایمان دارند که گا‌هی خداوند بزرگ را یادشان می‌رود و دست به دامان افرادی به عنوان دعانویس می‌شوند و برخی در نقطه مقابل اصلا چنین چیز‌هایی را باور نداشته و تنها به راز و نیاز به پروردگار خود می‌پردازند.

حال با این تفاسیر باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا در این مطلب به بررسی دعانویسی و اصل آن در اسلام و همچنین حکم شرعی پیرامون آن بپردازد، پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

دعانویسی در اسلام و حکم شرعی آن

دعانویس و دعانویسی

دعانویس شخصی است که با استفاده از نوشتن متون دعا بر روی اجسامی مانند قفل و کلید و کاسه و یا بر روی کاغذ ادعا می‌کند که می‌تواند مشکل مردم را حل کند. نوع این افراد شیادانی هستند که جنبه‌های شرعی را رعایت نمی‌کنند و در موارد زیادی دیده شده که به جای حل مشکل، مشکلات مردم را دوچندان کرده اند.


این مطلب را از دست ندهید: چطور می‌توانیم سحر را باطل کنیم؟/راهکار‌هایی برای ابطال سحر و طلسم


گاهی برخی از طلسم‌های شیطانی را به عنوان دعا به مراجعه کنندگان می‌دهند در اوایل شاید در ظاهر، شخص تاثیری در زندگی خود ببیند، اما پس از مدتی با ورود اجنه و شیاطین به زندگی آن شخص، مشکلات پیچیده دامن افراد را می‌گیرد!

بهترین راه برای حل مشکلات و کسب توفیقات، استفاده از دعا‌هایی است که از معصومین رسیده و علما بدان توجه کرده اند. کتبی مثل مفاتیح الجنان که بسیار در حل مشکلات تأثیر گذار است. نمازی بسیار پرفضیلت مثل نماز جعفر طیار می‌تواند نمونه‌ای از همین ادعیه باشد.

دعانویسی در اسلام و حکم شرعی آن

اصل دعانویسی در اسلام

آیت الله عبدالنبی نمازی، امام جمعه کاشان با بیان آیه‌ای از قرآن کریم درباره دعا، چنین می‌گوید:

قرآن کریم می‌فرماید: «ادْعُواْ رَبَّکُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْیَةً إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ؛

پروردگار خود را به زاری و نهانی بخوانید که او از حدگذرندگان را دوست نمی‌دارد.»


ببینید: چرا دعا می‌کنیم؟


(سوره مبارکه اعراف، آیه شریفه 55)

در این آیه شریفه خدای متعال بندگان را به مناجات و خواندن خویش فرا می‌خواند. نکته‌ای که وجود دارد این است که از واژه «رب» استفاده شده و این واژه نشان دهنده مقام ربوبیت پروردگار متعال است؛ یعنی انسان به این صفت پروردگار متعال توجه داشته باشد که اوست که پرورش دهنده است و تمام امور انسان به دست قدرت خدای متعال است.

نکته بعدی که از این آیه شریفه استفاده می‌شود، این است که خدای متعال به دعا و خواندن خدای متعال با حالت تضرع، خضوع و خشوع امر فرموده است، در سیره اهل بیت (ع) نیز دیده می‌شود که بکاء و خشوع در مناجات و دعا در رفتار آن بزرگواران دیده می‌شود.


این مطلب را از دست ندهید: آموزش دعانویسی و طلسم با حداقل 50 میلیون تومان


راوی نقل می‌کند که قطرات اشک پیوسته از چشمان مبارک حضرت جاری بود و ایشان در حال گریه، دعا می‌خواندند اما نکته‌ای که در دعا وجود دارد این است که همراه با زاری و ناله و تضرع به درگاه الهی باشد.

نکته دیگر که از این آیه شریفه استفاده می‌شود، این است که می‌فرماید خدا را در خفا و پنهانی بخوانید، در سیره اهل بیت (ع) نیز می‌بینیم که مناجات‌های آن حضرات (ع) غالبا در نیمه‌های شب بوده است. در ادامه آیه شریه می‌فرماید که خدای متعال معتدین را دوست ندارد. واژه «معتد» به معنای کسی است که تعرض و تعدی می‌کند.

این که در این آیه شریفه فرموده: «خداوند معتدین را دوست ندارد.» بیان کننده این نکته است که شخص دعاکننده باید دعا را با حالت التجاء بخواند و دعا برای مقاصد ناصحیح نکند؛ لذا در روایات آمده است که علیه دیگران دعا نکنید، دعا علیه دیگران یکی از مصادیق اعتداء است. دعا باید در جهت مصالح شخصی و در جهت مصالح امت اسلامی باشد.

انسان نباید دعای شر کند و دعای شر یکی از مصادیق اعتداء است و انسان باید همواره خواسته‌های خیر داشته باشد، در روایات آمده است که یک دعای پنهانی برابر هفتاد دعای آشکار و علنی است.

خدای متعال در آیه شریفه دیگری از قرآن کریم می‌فرماید:

«وَلاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ بَعْدَ إِصْلاَحِهَا وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِیبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِینَ.

و در زمین پس از اصلاح آن فساد مکنید و با بیم و امید او را بخوانید که رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است.»

(سوره مبارکه اعراف، آیه شریفه 56)


بیشتر بخوانید: استخاره برای انجام احکام شرعی واجب و جایز نیست


نکته‌ای که در این آیه شریفه وجود دارد، این است که کسانی که اهل دعا هستند، اهل فساد نیستند و در واقع اهل دعا، مصلح هستند، همچنین می‌فرماید که خدا را با بیم و امید بخوانید؛ یعنی دعاکننده نباید با حالت طلبکارانه خواسته‌ای از خدا طلب کند، بلکه با حالتی بین خوف و رجاء به درگاه الهی دعا کند و از او طلب حاجت کند.

دعانویسی در اسلام و حکم شرعی آن

انسان دعاکننده نباید از رحمت الهی مأیوس باشد؛ چون یأس از رحمت الهی از گناهان کبیره است که به مرتکب شوندگان این گناه، وعده عذاب داده شده است، قرآن کریم می‌فرماید: «وَلاَ تَیْأَسُواْ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لاَ یَیْأَسُ مِن رَّوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ؛ و از رحمت خدا نومید مباشید، زیرا جز گروه کافران کسی از رحمت خدا نومید نمی‌شود.» (سوره مبارکه یوسف، آیه شریفه 87)

انسان باید حالت اعتدال در برابر خدای متعال داشته باشد، هم از نافرمانی و عذاب الهی بیم داشته باشد و هم به رحمت الهی امیدوار باشد، البته در روایات آمده است که انسان دعاکننده باید به اجابت الهی اطمینان داشته باشد.

دعا دو مرتبه دارد، یک مرتبه دعا، معاشقه با پروردگار است؛ یعنی عبد با مولای خودش عاشقانه مناجات بکند که این مرتبه عالی دعاست، بنده در مراتب بالای دعا اصلا چیزی از خدای متعال طلب نمی‌کند؛ چون بی نیاز است و خودش را از عوامل مادی بی نیاز می‌بیند، رضوان و رضایت الهی برترین چیزی است که چنین بنده‌ای از خدای خودش طلب می‌کند و تنها به فکر رضای الهی است.


این مطلب را از دست ندهید: دعای باز کردن بخت شگرد جدید کلاهبرداران


بخشی از دعا‌های اولیاء الهی از سنخ این دعاهاست، امیرالمؤمنین علی (ع) به خدای متعال عرضه می‌دارد که خدایا اگر من تو را عبادت می‌کنم، از روی ترس از جهنم نیست، به شوق بهشت هم تو را عبادت نمی‌کنم، بلکه از آنجا که تو را شایسته عبادت یافته ام، تو را عبادت می‌کنم.

مرتبه دوم دعا، طلب حاجت از پروردگار است، اصل مسئله دعانویسی مورد تأیید اسلام است، در زمان اهل بیت (ع) افرادی به آن بزرگواران مراجعه می‌کردند و برای نیاز‌های مختلف مادی و معنوی خودشان از آن حضرات (ع) کمک می‌خواستند و ائمه (ع) نیز به آن افراد دعای خاصی می‌دادند.


دانلود کنید: نرم افزار پرفضلیت آیت الکرسی


گاهی ائمه (ع) به افراد، دعا برای شفای بیماری خاصی می‌دادند؛ لذا اصل دعانویسی البته اگر توسط شخص مهذب و خودساخته‌ای صورت بگیرد، مورد تأیید است. اگر بنده، مطیع محض پروردگار باشد، خدای متعال به او عنایت خاصی می‌کند، حدیث قدسی داریم که خدای متعال فرموده است: «عبدی اطعنی حتی اجعلک مثلی؛ بنده من، مرا اطاعت کن تا تو را مثل خودم قرار دهم.» بالاترین منصب رسول اکرم (ص)، عبودیت ایشان بوده است؛ لذا زمین و آسمان، گوش به فرمان حضرت رسول (ص) بوده است.

دعانویسی در اسلام و حکم شرعی آن

نظر مراجع پیرامون دعا و دعانویسی

آیت الله خامنه ای:

1. دریافت یا پرداخت مبلغی به عنوان اجرت نوشتن دعا‌های وارده اشکال ندارد.

2. اگر دعا‌ها از ائمه اطهار (علیهم‌السلام) نقل و روایت شده باشند و یا مضامین آن‌ها حق باشد، تبرّک جستن به آن‌ها اشکال ندارد. همانگونه که تبرّک جستن به دعا‌های مشکوک به این امید که از معصوم (علیه‌السلام) باشند، اشکال ندارد.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی:

1. نوشتن دعا‌هایی که از حضرات معصومین (علیهم السلام) رسیده و در کتب معتبر موجود است، اشکالی ندارد. ولی دعا نویسی حرفه ای، که شغل افراد سودجوست، صحیح نیست و غالب کتاب‌هایی که به آن استناد می‌کنند، اعتباری ندارد.


بیشتر بخوانید: احکام شرعی فال‌گیری


2. این امر اگر چه ممکن است، ولی شرعا جایز نیست، و بسیاری از مدّعیان آن افرادی دروغگو یا خطاکارند و فال گیری از خرافات است و گرفتن پول برای گرفتن فال جایز نیست.»

آیت الله صافی گلپایگانی:

 نوشتن دعا‌هایی که با دلیل معتبر از ائمه معصومین علیهم السلام نقل شده و اجرت گرفتن در مقابل آن، اشکال ندارد، ولی مراجعه به فالگیر‌ها یا دعانویسانی که به صورت‌های مختلفه از منابعی که اعتبار شرعی ندارد نقل می‌کنند یا می‌نویسند جایز نیست و پول گرفتن اینگونه مال به باطل و حرام است. والله العالم»

 آیت الله علوی گرگانی:

دعا نویسی از نظر شرعی اشکال ندارد، ولی فال گیری و جن گیری مورد تائید نیست، ولی دعانویسی که فعلا در مملکت ما رواج دارد و بیشتر افراد کلاهبردار به این امر مشغول هستند جایز نیست، زیرا بسیاری از آن‌ها معلومات کافی در این امر ندارند و گرفتن چنین پول‌هایی هم خالی از شبهه نیست و ما نباید خودمان را در معرض سوء استفاده اینگونه افراد قرار دهیم.»


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  1:48 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

تابلوی آرزوها چیه؟

تابلوی آرزوها یا تابلوی اهداف یه تابلو با کلی عکس و نوشته و .. از اهداف و آرزوهای شماست. دلیل اصلی درست کردن این تابلو ایجاد انگیزه برای شماست، این تابلو رو یه جایی که در دیدتون باشه نصب کنید تا بارها و بارها در روز ببینید و هر دفعه با دیدنش برای حرکت به سمت آرزوها و اهداف تون انرژی بگیرید. یادتون نره رویا بافی و آرزو کردن اصلا وقت تلف کردن نیست، اگر براشون تلاش کنی یه جور برنامه ریزی برای آینده محسوب میشن.

اینجا ایده های مختلفی برای ساخت این تابلو آرزوها گذاشتیم، پیشنهاد میدیم حتما یکی درست کن و در مورد هر آرزویی که داری توش یه جمله یا عکس بذار، همچین تابلوهایی رو میتونی برای سر و سامان دادن به کارهای شغل و تحصیلت هم درست کنی.

 

01efc1bcfdd6ebaeecc7c3f5d7cbe43b1f904ce998d25a3dfe92ddc80b308f521f5744e031001cc4ffb3b3b98446daa72e2f390f12be304090343a6b07257b502f7021628a5c78f7909bbf505b6143f86d4c6b2ee8fd180f6204a445a96981fe8d30788ea3fe0873044d27b0b1376a0f8f83af22be0878fc35d5904ca9746e7b47d5bd6d58d9ad6de473a514e8855c0748c869cea96b702e8ed2ef83ef28ea9d 87e69fc9863e04fd5e91b67a29ae97df0536a8d467fa20e7dffd4ab26edc1d23787f6c2696724e221436b8631176d0a4846c177fa4667240c7c0916a10344ede92153cd4a9cabdea1a3ac8dd01d5c299

SONY DSC

a7f261fd535d47ddb2217f616e9b890ca8df483376a4bf3d1d66bc157d5173dcb21b9c439bf061bf9a6299e4cd751c7c e0e903c54f42e4fac056c646af16c208e94ab5bcec4b11de7608a4c44fca8e64fd110aa8851cb79c16bba034e43e5389

 

 

https://www.janblaghy.ir/what-is-the-picture-of-the-universe/

 


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  1:47 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


تابلوی کائنات چیست؟

تابلوی آرزوھا تکنیکی بسیار قدرتمند و البته ساده و راحت است که به راحتی می‌توانید آن را متناسب با آرزوها و اهداف خود بسازید. این تکنیک می‌تواند زندگی را جادویی و غیر قابل باور کند!

تابلو کائنات

 

بسیار خوب، تابلو آرزوها چیست؟

تابلوی آرزوھا در حقیقت یک مقوا و یا یک پوستر است که هر آرزویی که دارید را روی آن می‌چسبانید، سپس آن مقوا را در جایی که بیشتر در معرض دید شما باشد قرار می‌دهید.

این تصاویر به صورت کاملا اتوماتیک و خودکار به بخشی از زندگی و واقعیت شما تبدیل می‌شود. وقتی که ذھن منطقی و خودآگاه شما ھر روز این تصاویر را می‌بیند، تمامی آن ها را به زندگی شما جذب می‌کند واینگونه تمامی رویاھای شما یکی پس از دیگری خلق خواهد شد. بعد از توجه به خواسته‌ات از طریق تابلو کاینات، بیشتر آن را می‌بینید و در نهایت جذبش می‌کنید.

 

چگونه این کار انجام می‌شود؟!

در حقیقت کاری که با دریم بورد یا تابلوی آروزها انجام میدهیم این است که اطرافمان را پر می‌کنیم از اھداف و آرزوھایی که داریم، بنابراین ناخود آگاه تمام تمرکز ما در ھر لحظه به اھدافی که داریم داده میشود. در نتیجه در اثر تکرار مشاھده‌ی این تصاویر، ضمیر خود آگاه ما آن‌ها را به عنوان واقعیت و اھدافی قابل دستیابی خواهد پذیرفت. اتفاقی که پیش می‌آید طبق قانون جذب هر فرکانسی که بفرستید همان را جهان به شما نشان می‌دهد. شما به این عکس ها نگاه می‌کنید و جهان هستی هم زیاد این خواسته ها را در اطراف شما نشان می‌دهد.

 

بخوانید:  10 راه پول درآوردن به مقدار زیاد

و اما دلایل علمی

بخشی در مغز انسان وجود دارد که نحوه‌ی عملکردش به شکلی‌ست که باعث می‌شود تابلوی آرزوھا به عنوان ابزاری بسیار مفید و کارآمد ظاھر گردد.

به این بخش از ذھن سیستم RAS گفته می‌شود. یا به اختصار Reticular Activating System

RAS سیستم بخشی از مغز است که مسئول بررسی تجربیات روزانه شماست. ھر تجربه را بررسی میکند تا ببیند ھر رویداد چقدر منطقی به نظر می‌رسد. سیستم RAS میلیاردھا بیت اطلاعات را در ھر لحظه پردازش می‌کند. از بین این میلیاردھا بیت اطلاعات ورودی، تنھا چند مورد جزیی از این اطلاعات را که برای شما از اھمیت بیشتری برخوردار باشد را  انتخاب و جداسازی می‌کند.

به عنوان مثال، زمانی که در یک مکان شلوغ و پر از سر و صدا ھستید و ناگهان نام خودتان رو می‌شنوید، این یکی از مواردی است که در آن سیستم آر‌ ای اس شما فعال شده است! سیستم RAS شما دقیقا می‌داند که چه چیزی برای شما مھم است و دقیقا مانند یک رادار فقط به دنبال ھمان موارد میگردد.

یک مثال بهتر؛ فرض کنید به یک نمایشگاه اتومبیل رفتید تا اتومبیلی رو ببینید که خیلی دوستش دارید. یک زمان نسبتا طولانی را در نمایشگاه صرف می‌کنید تا راجع به آن ماشین پرس و جو کنید و یا حتی ممکن است آن را تست هم بکنید. نیم ساعت بعد در حالی که دارید به سمت خانه حرکت میکنید، ھمان اتومبیل رو میبینید که از کنارتان رد می‌شود. چند دقیقه بعد، یک خیابان جلوتر، دوباره این اتفاق تکرار می‌شود. بعد به صورت اتفاقی به آینه عقب ماشین نگاه می‌کنی و با کمال تعجب می‌بینید که ماشینی که پشت ماشین شماست دقیقا ھمان اتومبیل است! پیش خود می‌گیوید: چقدر این ماشین زیاد شده! اما ھرگز اینگونه نیست. واقعیت چیز دیگری‌ست. حقیقت این است که آن ماشین ھمیشه آنجا بوده، اما چون برای شما مھم نبوده، ذھن شما آن‌ها را نادیده می‌گرفته و بنابراین ھیچ توجھی به آن‌ها نمی‌کرده است. بنابراین حتی متوجه حضور آن‌ھا ھم نمی‌شدید!

 

بخوانید:  ای اف تی به زبان ساده

 

نحوه ساخت تابلو کاینات

گام 1: لیستی از تمام آرزوھایی که دارید تھیه کنید.

گام 2: یک مقوا یا برگه حداقل A3

گام 3: در اینترنت تصاویر مورد نظرتان را جستجو کنید. به دنبال عکس‌ھایی بگردید که رویای شما را نشان میدهد و حس اشتیاق در شما ایجاد می‌کند

گام 4: عکس را به صورت رنگی چاپ کنید.

گام 5: این پروسه را برای تمامی آرزوھا و اھدافی که دارید تکرار کنید

گام 6: در نھایت، پوستر نھایی که شامل عکسھای اھداف و آرزوھایی که در زندگی دارید را در جایی قرار دهید که ھر روز بتوانید بارھا و بارھا ببینید.

 

عکس هر چیزی را که دوست دارید داشته باشید میتوانید تهیه کنید؛ ماشین مورد علاقه تان، اندام مورد نظرتان، خانه‌ای که دوست دارید، روابطی که دوست دارید و هر چیز دیگری را روی یک کاغذ بزرگ بچسپانید وآن را به دیوار اتاق خوابتان یا جایی که هر روز نگاهتان به آن بیافتد قرار دهید. این یک تمرین ارتعاش بسیار عالی است. شما هر روز به چیزهایی که دوست دارید نگاه و توجه می‌کنید وارتعاش آن را می‌فرستید. فقط زمان دیدن، احساس خوب به آنها را فراموش نکنید و حسرت داشتن آنها را نخورید تا ارتعاشی که می‌فرستید بی‌نقص باشد. شما به این صورت به خواسته‌هایتان بیشتر نزدیک می‌شوید..


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  1:43 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

ساخت سایت یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای خودشان سایت بسازند. حتما شما هم به فکر ساخت سایت برای خودتان هستید. اگر به دنبال این هستید که سایت تان را خودتان بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت را مطالعه کنید.

بسیاری از افراد برای راه اندازی و آموزش ساخت سایت شان مشکل دارند و فکر می کنند که برای طراحی و ساخت سایت باید به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنند. ولی اصلاً اینطور نیست. برای اینکه بخواهید خودتان سایت داشته باشید اصلا نیاز نیست به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنید و هزینه زیادی را بابت طراحی و راه اندازی سایتتان به این شرکتها بپردازید.

آموزش ساخت سایت به زبان ساده {100%کاربردی}

ممکن است شما که همین حالا این مقاله را مطالعه می کنید سرمایه کافی برای ساخت سایت نداشته باشید و هدف اصلی من در این مقاله این است که روشی را برای ساخت سایت به شما آموزش دادیم که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و با کمترین هزینه ممکن  میتوانید یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

البته این را هم بگویم که اگر شما ساخت وب سایت را یاد بگیرید می توانید با آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی  برای دیگران درآمدزایی کنید. طراحی سایت یکی از پردرآمدترین و پولساز ترین مشاغلی است که می توانید در منزل راه اندازی کنید، البته به این موضوع به صورت کامل پرداختیم که چطور می توانید با ساخت سایت کسب درآمد کنید.

 

همانطور که گفتم بسیاری از افراد در راه اندازی و ساخت سایت شان دچار مشکل می شوند و نمی دانند که چطور بدون برنامه نویسی و کد نویسی و با کمترین سرمایه ممکن می توانند یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات راه اندازی کنند که در این مقاله آموزش ساخت سایت به صورت کامل پرداختیم که چطور سایت تان را خودتان راه اندازی کنید.

وقتی سایت تان را خودتان بسازید از بسیاری از هزینه های اضافی و سنگین جلوگیری می کنید. البته به لطف بسیار بزرگ سیستم های سایت ساز و سیستم های مدیریت محتوا این امکان وجود دارد که برای ساخت سایت تان به سراغ شرکت های طراحی سایت مراجعه نکنید و خودتان دست به کار شوید و سایت تان را بسازید.

 

حتما شنیده اید ساخت وب سایت بدون کدنویسی و برنامه نویسی امکان پذیر است و آموزش طراحی سایت با وردپرس  اصلا نیازی نیست برای اینکه سایت برای خودتان طراحی کنید زبان های برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرید. علم به قدر پیشرفت کرده است که برای راه اندازی و ساخت سایت اصلا نیازی به کدنویسی و زبان های برنامه نویسی ندارید. همه چیز برای شما مهیاست تا بتوانید یک وبسایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

در این مقاله که یکی از کاملترین و جامع ترین مقاله ها در زمینه آموزش ساخت سایت است قصد دارم به صورت قدم به قدم و کاملا به زبان ساده راه اندازی و ساخت وب سایت را به شما آموزش بدهم. اگر شما جزء افرادی هستید که دوست دارید خودتان با سلیقه خودتان سایتتان را بسازید و یا میخواهید در هزینه‌های طراحی و ساخت سایت تان صرفه جویی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. مطمئنم که از خواندن مقاله لذت خواهید برد. پس همراه من باشید.

آموزش ساخت سایت از 0 تا 100
آموزش ساخت سایت از 0 تا 100

در این مقاله قصد دارم مراحل راه اندازی و ساخت سایت را به صورت کامل به شما آموزش بدهم. قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت تان بروید باید هدف اصلی تان را مشخص کنید. باید مشخص کنید که چرا قصد دارید سایت راه اندازی کنید و هدف اصلی تان از راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

آیا هدفتان این است که برای کسب و کار اینترنتی تان سایت بسازید یا اینکه قصد دارید از طریق ساخت سایت کسب درآمد کنید؟ البته مطمئن باشید اگر این مقاله آموزش ساخت سایت را کامل یاد بگیرید میتوانید هم برای خودتان سایت بسازید و هم می توانید از طریق طراحی سایت کسب درآمد کنید.

پس قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت بروید باید ببینید که اصلا هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت سایت چیست و آیا هدف دقیقی دارید یا نه. البته این موضوع گفتن ندارد و مطمئن هستم که شما هدفتان را از قبل مشخص کرده اید. پس بریم سراغ مراحل اصلی راه اندازی و ساخت سایت.

 

آموزش ساخت سایت بدون علم برنامه نویسی
همانطور که قبلا هم اشاره کردم بسیاری از افراد فکر میکنند که برای ساخت سایت حتما باید برنامه نویسی و کدنویسی بلد باشند. اما به لطف بزرگ سایت سازهایی که تا به حال آمده می‌توانید بدون دانش برنامه نویسی و کدنویسی خودتان سایتتان را طراحی کنید.

کلا ساخت سایت و طراحی سایت به چهار مرحله تقسیم بندی می شود:

انتخاب نام دامنه سایت
انتخاب هاست مناسب
ساخت سایت و طراحی سایت
تبدیل سایت به فروشگاه اینترنتی
که در ادامه تمام مراحل را به صورت کامل و جامع به شما آموزش دادیم.

انواع روش های ساخت سایت
برای اینکه سایتتان را طراحی کنید سه راه وجود دارد.

1. اولین و بهترین روش برای راه اندازی و ساخت سایت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و… می باشد. شما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا به صورت کاملاً رایگان و با کمترین هزینه ممکن می توانید سایتتان را طراحی کنید. این روش بهترین روش برای ساخت سایت است که ما در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش داده ایم که چطور با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برای خودتان سایت بسازید.

 

2. استفاده از شرکت های طراحی سایت، در این روش شما به شرکت های طراحی سایت مراجعه می کنید و از آن ها می خواهید که برایتان سایت طراحی کنند. در این روش برای ساخت وب سایت تان ممکن است به چندین میلیون تومان سرمایه نیاز داشته باشید.

البته کار با شرکت های طراحی سایت مشکلات خودش را دارد که در ادامه به صورت کامل در این باره صحبت کردم . من پیشنهاد می کنم اگر سرمایه زیادی ندارید برای ساخت سایت از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید که در هزینه شما بسیار صرفه جویی می شود.

 

3. استفاده از سایت ساز ها، یکی دیگر از روش های ساخت و راه اندازی سایت استفاده از سایت سازها است. در این روش شما با پرداخت هزینه بسیار کمی می توانید به وب سایت تان را طراحی کنید.

البته در بین روش های بالا من ساخت سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا را به شما پیشنهاد می کنم. اول اینکه شما به صورت کاملا رایگان می توانید از این سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید و وب سایت تان را هر طوری که دوست دارید با سلیقه خودتان بسازید.

 

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%88-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/

https://www.janblaghy.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

 


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  1:25 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

ساخت سایت یکی از مشکلات بزرگ برای بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای خودشان سایت بسازند. حتما شما هم به فکر ساخت سایت برای خودتان هستید. اگر به دنبال این هستید که سایت تان را خودتان بدون علم برنامه نویسی و کدنویسی راه اندازی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله آموزش ساخت سایت را مطالعه کنید.

بسیاری از افراد برای راه اندازی و آموزش ساخت سایت شان مشکل دارند اینجا و فکر می کنند که برای طراحی و ساخت سایت باید به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنند. ولی اصلاً اینطور نیست. برای اینکه بخواهید خودتان سایت داشته باشید اصلا نیاز نیست به شرکت های برنامه نویسی مراجعه کنید و هزینه زیادی را بابت طراحی و راه اندازی سایتتان به این شرکتها بپردازید.

آموزش ساخت سایت به زبان ساده {100%کاربردی}

ممکن است شما که همین حالا این مقاله را مطالعه می کنید سرمایه کافی برای ساخت سایت نداشته باشید و هدف اصلی من در این مقاله این است که روشی را برای ساخت سایت به شما آموزش دادیم که نیاز به سرمایه زیادی ندارد و با کمترین هزینه ممکن  میتوانید یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

البته این را هم بگویم که اگر شما ساخت وب سایت را یاد بگیرید می توانید با آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی  برای دیگران درآمدزایی کنید. طراحی سایت یکی از پردرآمدترین و پولساز ترین مشاغلی است که می توانید در منزل راه اندازی کنید، البته به این موضوع به صورت کامل پرداختیم که چطور می توانید با ساخت سایت کسب درآمد کنید.

 

همانطور که گفتم بسیاری از افراد در راه اندازی و ساخت سایت شان دچار مشکل می شوند و نمی دانند که چطور بدون برنامه نویسی و کد نویسی و با کمترین سرمایه ممکن می توانند یک سایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات راه اندازی کنند که در این مقاله آموزش ساخت سایت به صورت کامل پرداختیم که چطور سایت تان را خودتان راه اندازی کنید.

وقتی سایت تان را خودتان بسازید از بسیاری از هزینه های اضافی و سنگین جلوگیری می کنید. البته به لطف بسیار بزرگ سیستم های سایت ساز و سیستم های مدیریت محتوا این امکان وجود دارد که برای ساخت سایت تان به سراغ شرکت های طراحی سایت مراجعه نکنید و خودتان دست به کار شوید و سایت تان را بسازید.

 

حتما شنیده اید ساخت وب سایت بدون کدنویسی و برنامه نویسی امکان پذیر است و آموزش طراحی سایت با وردپرس  اصلا نیازی نیست برای اینکه سایت برای خودتان طراحی کنید زبان های برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرید. علم به قدر پیشرفت کرده است که برای راه اندازی و ساخت سایت اصلا نیازی به کدنویسی و زبان های برنامه نویسی ندارید. همه چیز برای شما مهیاست تا بتوانید یک وبسایت کاملا حرفه‌ای با تمام امکانات برای خودتان راه اندازی کنید.

در این مقاله که یکی از کاملترین و جامع ترین مقاله ها در زمینه آموزش ساخت سایت است قصد دارم به صورت قدم به قدم و کاملا به زبان ساده راه اندازی و ساخت وب سایت را به شما آموزش بدهم. اگر شما جزء افرادی هستید که دوست دارید خودتان با سلیقه خودتان سایتتان را بسازید و یا میخواهید در هزینه‌های طراحی و ساخت سایت تان صرفه جویی کنید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. مطمئنم که از خواندن مقاله لذت خواهید برد. پس همراه من باشید.

آموزش ساخت سایت از 0 تا 100
آموزش ساخت سایت از 0 تا 100

در این مقاله قصد دارم مراحل راه اندازی و ساخت سایت را به صورت کامل به شما آموزش بدهم. قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت تان بروید باید هدف اصلی تان را مشخص کنید. باید مشخص کنید که چرا قصد دارید سایت راه اندازی کنید و هدف اصلی تان از راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

آیا هدفتان این است که برای کسب و کار اینترنتی تان سایت بسازید یا اینکه قصد دارید از طریق ساخت سایت کسب درآمد کنید؟ البته مطمئن باشید اگر این مقاله آموزش ساخت سایت را کامل یاد بگیرید میتوانید هم برای خودتان سایت بسازید و هم می توانید از طریق طراحی سایت کسب درآمد کنید.

پس قبل از اینکه به سراغ راه اندازی و ساخت سایت بروید باید ببینید که اصلا هدف شما از راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت سایت چیست و آیا هدف دقیقی دارید یا نه. البته این موضوع گفتن ندارد و مطمئن هستم که شما هدفتان را از قبل مشخص کرده اید. پس بریم سراغ مراحل اصلی راه اندازی و ساخت سایت.

 

آموزش ساخت سایت بدون علم برنامه نویسی
همانطور که قبلا هم اشاره کردم بسیاری از افراد فکر میکنند که برای کلیک کنید ساخت سایت حتما باید برنامه نویسی و کدنویسی بلد باشند. اما به لطف بزرگ سایت سازهایی که تا به حال آمده می‌توانید بدون دانش برنامه نویسی و کدنویسی خودتان سایتتان را طراحی کنید.

کلا ساخت سایت و طراحی سایت به چهار مرحله تقسیم بندی می شود:

انتخاب نام دامنه سایت
انتخاب هاست مناسب
ساخت سایت و طراحی سایت
تبدیل سایت به فروشگاه اینترنتی
که در ادامه تمام مراحل را به صورت کامل و جامع به شما آموزش دادیم.

انواع روش های ساخت سایت
برای اینکه سایتتان را طراحی کنید سه راه وجود دارد.

1. اولین و بهترین روش برای راه اندازی و ساخت سایت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس، جوملا و… می باشد. شما با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا به صورت کاملاً رایگان و با کمترین هزینه ممکن می توانید سایتتان را طراحی کنید. این روش بهترین روش برای ساخت سایت است که ما در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش داده ایم که چطور با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا برای خودتان سایت بسازید.

 

2. استفاده از شرکت های طراحی سایت، در این روش شما به شرکت های طراحی سایت مراجعه می کنید و از آن ها می خواهید که برایتان سایت طراحی کنند. در این روش برای ساخت وب سایت تان ممکن است به چندین میلیون تومان سرمایه نیاز داشته باشید.

البته کار با شرکت های طراحی سایت مشکلات خودش را دارد که در ادامه به صورت کامل در این باره صحبت کردم . من پیشنهاد می کنم اگر سرمایه زیادی ندارید برای ساخت سایت از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید که در هزینه شما بسیار صرفه جویی می شود.

 

3. استفاده از سایت ساز ها، یکی دیگر از روش های ساخت و راه اندازی سایت استفاده از سایت سازها است. در این روش شما با پرداخت هزینه بسیار کمی می توانید به وب سایت تان را طراحی کنید.

البته در بین روش های بالا من ساخت سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا را به شما پیشنهاد می کنم. اول اینکه شما به صورت کاملا رایگان 


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  1:21 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

ورود به تجارت الکترونیک یک اقدام ضروری برای اکثر کسب‌و‌کارها محسوب می‌شود. تمام مشتریان شما به نوعی در فضای آنلاین حضور مستمر دارند. پس شما نیز برای آغاز برندینگ باید خود را در فضای آنلاین معرفی کنید.در این مقاله، ما برخی از مزایای طراحی وب سایت برای کسب­‌وکار شما را مورد بحث قرار خواهیم داد.

در عصر حاضر، اگر برای کسب­ وکار شما هیچ وب‌سایتی وجود ندارد آن را بدون هویت بدانید. اهمیت حضور در دنیای دیجیتال نیازی به توضیحات و مقالات طولانی ندارد. همه می­دانند که بازاریابی دیجیتال برای هرکسب­‌وکاری بسیار مهم است و درآمد را افزایش می‌­دهد.

یکی از راههای حضور شما در دنیای دیجیتال وب­ سایت شرکت شماست. یک وب­سایت دامنه‌ه­ای با تعدادی از صفحات حاوی محتوای سایت شماست. برخی از شرکت­ها تنها از طریق وب­سایتشان کسب­‌وکار می­کنند .

برخی از مزایای طراحی سایت برای کسب­‌وکار شما :


مزیت طراحی وب سایت

1.کاهش هزینه
بهترین راه برای رشد کسب‌وکار شما این است که هزینه­ ها را کاهش دهید و تنها به سمت رشد تمرکز کنید. کاهش هزینه یک مزیت طراحی سایت برای کسب­‌وکارها می توان در نظر گرفت. وب­سایت بهترین روش کاهش هزینه ­های کسب­‌وکار است. هزینه نگهداری و اجرای یک وب سایت صرفا چند میلیون است. بازاریابی مناسب وب سایت شما باعث رشد مداوم و بیشتر کسب ­وکار شما می­شود. اگر وب سایت شما به درستی طراحی شده و توسعه یافته باشد، تبدیل بازدید کننده به مشتری را تضمین می­کند .

پیشنهاد وب رمز: اهمیت طراحی سایت برای یک کسب و کار

2.سهولت دسترسی
زندگی این روزها بسیار پرمشغله است و افراد به دنبال راه­های آسان و راحت در حوزه‌­های مختلف زندگی خود هستند. به جای رفتن به بازار، خرید آنلاین، راحت ترین روش خرید اقلام است. امروزه با توجه به قوانین و مقررات امنیتی که وجود دارد، اعتماد مردم در خرید آنلاین و تجارت الکترونیکی افزایش یافته است. این امر می­تواند موجب افزایش درآمد کسب­‌وکار شما شود.

3.قابلیت دسترسی
حتی اگر کسب­‌وکار شما دارای یک دفتر بزرگ در معروف ترین مکان باشد موفقیت را تضمین نمی‌­کند، زیرا این مکان فقط برای تعداد کمی از افراد قابل دسترسی است. اما فضای آنلاین در دسترس همه جهان است. با استفاده از شرکت­های حمل و نقل حاضر شما می­توانید به راحتی در عرض چند روز محصولی را از یک کشور به کشور دیگر تحویل دهید. بنابراین وب­سایت دسترسی به کسب­‌وکار شما را افزایش می­دهد.

4.بازاریابی گسترده‌تر
بازاریابی برای وب­ سایت شما ساده­ تر و مقرون به صرفه تر از انجام هر نوع بازاریابی معمول دیگر می­ باشد. شما می­‌توانید برای تبلیغ وب سایت خود از بحث سئو سایت بهره ببرید که بسیار موثر است و امکان سنجش آن وجود دارد. همچنین شما می­‌توانید از طریق سئو نتایج نهایی را بررسی کنید و سپس کمپین را برای نتایج بهتر بهینه سازی کنید. خواهید دید مزیت طراحی سایت برای وب سایت ها در بازاریابی آنلاین بسیار پررنگ تر از بقیه موارد خواهد بود. به این دلیل که تمام مزایای دیگر را پوشش خواهدداد.

5.افزایش اعتبار
مزیت طراحی وب سایت - افزایش اعتبار

امروز وب­سایت اعتبار کسب­‌وکار شما را افزایش می­دهد. وجود وب­سایت همچنین می­‌تواند آگاهی از نام تجاری یا برندینگ شما را افزایش دهد و یا حتی نقش نام تجاری را برای سایت شما بازی کند. از این رو، شما باید یک وب­سایت برای کسب­‌وکار خود داشته باشید تا بتوانید درآمد بیشتری کسب کنید. یک مسئله مهم دیگر،  طراحی وب برای حوزه های مختلف اعم از طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی، خبری،.. وجود دارد که اگر به این نکته توجه شود، مخاطبان زمانی وارد وب سایت شما می‌شوند باید هویتی از کسب­‌وکارتان را ببینند، نه چیزی که اصلا وجود ندارد. به طور کلی سایت خود را به صرف اینکه یک وب سایتی دارید راه اندازی نکنید.

6.بروز بودن اطلاعات
اگر می­خواهید مشتریان خود را از پیشنهادات یا فروش­ های ویژه خود مطلع کنید، باید از ابزارهای محیطی مثل تابلوها، بیلبوردها و یا … استفاده کنید. اما در مورد وب سایت­ها شما می­توانید آن را در زمان واقعی به روز کرده و پیشنهادات خود را را در هر زمان که بخواهید به مشتریانتان نشان دهید. از این طریق می­توانید دسترسی مشتریان به اطلاعات و در نهایت فروش را افزایش دهید.

7.ارائه خدمات بهتر
مزیت طراحی وب سایت - ارائه خدمات بهتر

اگر شما محصولی را می­فروشید و می­خواهید مزایای محصول را به مشتری بگویید، می­توانید مقالات مربوط به آن را در وب سایت خود آپلود کرده و خدمات لازم را به مشتریان خود ارائه دهید. این امر باعث افزایش آگاهی مشتریان در مورد محصول و اهمیت آن خواهد شد. شما همچنین می­توانید یک بخش پرسش و پاسخ برای ارائه توضیحات لازم به مشتریان داشته باشید.

8.مزایای مادام العمر
وب سایت برای شما نتایج مادام العمری را خواهد داشت. این بدان معنی است که شما برای تبلیغات خارجی متناسب با هزینه­ای که می­پردازید، مدت زمان محدودی را در اختیار دارید . اما وب سایت شما همواره وجود دارد و مزایای مادام العمری را برای شما خواهد داشت.

علاوه بر تمام مزیت های بالا برای داشتن یک وب سایت شما می توانید برای بهبود و ارتقا سایت خودتان از یکسری تکنیک های طراحی وب سایت استفاده کنید تا از این طریق به اهداف خود در دنیای آنلاین دست پیدا کنید.

 

https://virgool.io/@urlarzonline/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-dyhak7kfj52v

 


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:56 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

دست سریعترین راه برای بدست آوردن پول زیاد (خوب ، بدون شکستن قانون). بسیاری کسب درآمد از اینترنت از دانشجویان واقعاً 100 پوند از این تکنیک ساخته اند. این کاملاً قانونی ، بدون ریسک ، بدون مالیات است و هرکسی بالای 18 سال در انگلستان می تواند این کار را انجام دهد (در انگلیس نیست؟ پرش به شماره 2).

 

این کار با استفاده از شرطهای رایگان که بطور منظم توسط سایتهای شرط بندی از طریق "تطبیق" آنها در بورس شرط بندی ارائه می شود ، کار می کند. شرط بندی همسان خطر را از بین می برد (شرط می بندید و در برابر نتیجه مشخص شرط می کنید).

 

این به شما امکان می دهد شرط بندی رایگان را که می تواند تا 100 پوند باشد ، کنار بگذارید. این تعداد را با چند سایت شرط بندی ضرب کنید و به راحتی می توانید با سود چند صد پوندی دور شوید.

 

اوون شما را در این زمینه راهنمایی می کند که چگونه اولین سود first 13 (خود را (با استفاده از یک مثال از زندگی واقعی) در این گوهر راهنمای شرط بندی شرط بندی کنید. اگر می دانید از هر راه بهتری برای تهیه 40 پوند در ساعت در خانه ، لطفا به ما اطلاع دهید!

 

نظرسنجی آنلاین

نظرسنجی های پرداخت شده

 

روشی که به طور فزاینده ای برای پول درآوردن دانش آموزان تکمیل نظرسنجی آنلاین در اوقات فراغت خود است. شرکت های تحقیقاتی همیشه برای پاسخ دادن به نظرسنجی ها و آزمایش محصولات جدید ، اعضای جدیدی را در سراسر جهان جذب می کنند.

 

برای چند دقیقه پر کردن فرم ، شما می توانید یک زن و شوهر از پرداخت که به عنوان پول نقد یا پاداش پرداخت می شود. برای برخی از نظرسنجی ها می توانید 3 پوند (5 دلار) هزینه کنید!

 

چند مورد خوب برای امتحان کردن عبارتند از: تولونا ، LifePoints ، InboxPounds ، Onepoll ، Survey های Survey ، i-Say، Opinion Outpost، The Opelion Panel، YouGov، Pinecone، SurveyBods، Hiving، Panel Base، Prolific، Opinion Value، Opinion Panel، Survey آشغال

 

همچنین در Swagbucks ثبت نام کنید که به شما امکان می دهد از نظرسنجی و همچنین به سادگی در وب گشت و گذار ، تماشای فیلم و بازی بازی کنید.

 

بروزرسانی: راهنمای کامل جدید ما را برای بهترین نظرسنجی های آنلاین پرداخت کنید!

 

برای جستجوی وب پرداخت شد

برای انجام کارهایی که قبلاً به صورت آنلاین انجام می دهید علاقه دارید درآمد کسب کنید؟ این باید یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد آنلاین و بدون هیچ گونه تلاش یا تغییر در رفتار شما باشد.

 

این ایده خلاقانه توسط Qmee.com برای جستجو در گوگل ، بینگ یا یاهو به شما پاداش می دهد. شما فقط یک افزودنی ساده برای مرورگر خود نصب می کنید و هنگامی که جستجو را انجام می دهید ممکن است در کنار جستجوی عادی خود ، چندین نتیجه حمایت مالی نیز داشته باشید.

 

qmee پرداخت جستجو کرد

 

هر نتیجه Qmee دارای پاداش وجه نقد شده است - اگر به آن علاقه دارید به سادگی روی آن کلیک کنید و پاداش خود را جمع کنید.

 

بهترین چیز این است که حداقل برای پرداخت پول وجود ندارد - اولین مورد ما فقط به 72p وصل شد که به حساب پی پال ما وصل شده است. شما همچنین می توانید آن را به اهداء خیریه اهدا کنید.

 

هم اکنون به صورت رایگان ثبت نام کنید و درآمد خود را از جستجوهای خود شروع کنید! برای شروع اینجا را کلیک کنید

 

تجارت بازار آنلاین

در حالی که این لزوما راهی آسان برای کسب درآمد نیست ، اگر یاد بگیرید که این کار را به درستی و با اطمینان انجام دهید ، سرمایه گذاری در بورس سهام می تواند سودآور باشد. با همین اشاره ، اگر آن را جدی نگیرید ، ممکن است ضررهای قابل توجهی متحمل شوید.

 

امروز دیگر نیازی به تأمین بودجه قایق بادبانی کارگزاران سهام سبک به سبک گرگ وال استریت نیست. شما می توانید تمام این کارها را با کمک سیستم عاملهای تجارت آنلاین انجام دهید.

 

با گذشت ساعت ها در تحقیق در مورد این فرصت جدید ، من در مورد دو سیستم عامل بزرگ: Plus500 و eToro.com تجربه کرده ام. هر دو حساب کاربری رایگان ارائه می دهند.

 

به طور کلی من eToro را با بیش از 12 میلیون کاربر در سراسر جهان ترجیح می دهم. این فیلم در یک مستند بی بی سی 2 با عنوان "معامله گران: میلیون ها دقیقه در دقیقه" به نمایش گذاشته شده و اخیراً حمایت از چندین باشگاه فوتبال لیگ برتر را آغاز کرده است.

 

https://canvas.mooc.upc.edu/eportfolios/1496/Home/_____

 


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:50 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

 

پس از شیوع ویروس کرونا، یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده این است که آیا حیوانات خانگی نیز به این ویروس مبتلا خواهند شد و می‌توانند ناقل آن باشند؟ پس از این که نتیجه آزمایش تعدادی سگ و گربه مثبت اعلام شد، این نگرانی‌ها جدی‌تر شد. اما در روزهای گذشته اعلام شد که یکی از ببرهای باغ وحشی در آمریکا نیز به این ویروس مبتلا شده‌است و پس از آن موج تازه‌ای از شایعات و گمانه‌زنی‌ها درباره رابطه کرونا و حیوانات و خطر حضور در کنار آن‌ها به راه افتاد.

ویروس کرونا از آن دسته ویروس‌هایی است که قابلیت انتقال بین انسان و حیوان را دارد. ظاهرا این ویروس در شهر نیویورک از یکی از افراد مبتلا به 3 شیر و 4 ببر منتقل شده است که نادیا، ببر 4 ساله‌ای که در چند روز گذشته در صدر خبرها بوده نیز یکی از آن‌هاست. با وجود این که جواب آزمایش این حیوانات مثبت بوده است، اما باغ وحش محل نگه‌داری آن‌ها امید دارد همه آن‌ها کاملا بهبود بیابند.

کرونا و حیوانات خانگی

در حال حاضر، دانشمندان درباره نحوه انتقال این ویروس به اولین انسان مبتلا و همچنین اولین حیوانی که این ویروس را به انسان انتقال داده است، اطلاع دقیقی در اختیار ندارند. در ابتدا تصور می‌شد که بازار ماهی‌فروشان (حیوانات خوراکی و غذاهای دریایی) در شهر ووهان چین منشا انتقال این ویروس به اولین انسان بوده است، اما مطالعاتی که در ماه ژانویه صورت گرفت مشخص کرد که اولین فرد آلوده‌ای که شناسایی شده هیچ تماسی با این بازار نداشته است.

مطالعات دیگر حاکی از آن است که 99 درصد ژنوم ویروس موجود در بدن بیماران مبتلا به کووید-19 با ژنوم یافت شده از آن در پنگولین مشابه است. پنگولین نوعی مورچه‌خوار است که طبق اعلام بنیاد حیات‌ وحش جهانی، پرفروش‌ترین پستان‌دار در آسیا به شمار می‌آید. آن‌گونه که در نتایج این تحقیقات ذکر شده است، احتمالا پنگولین این ویروس را از خفاش‌ها به انسان انتقال داده است. تحلیل‌های ابتدایی از شباهت 96 درصدی ژنوم کرونا ویروس یافت شده در انسان با ویروس موجود در بدن خفاش‌ها حکایت دارند که عامل انتقال دو بیماری SARS و MERS نیز شناخته می‌شوند.

طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا، با وجود این که این ویروس با انتقال از یک گونه جانوری به گونه دیگر باعث ایجاد یک خطر همه‌گیر (پاندمیک) در جهان شده است؛ انتقال میان‌جانوری و گسترش آن به این روش چندان رایج نیست. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، تا کنون هیچ‌ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از حیوانات خانگی به یک انسان در هیچ‌ نقطه‌ای از دنیا مشاهده نشده است. علی‌رغم این اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی، برخی از گروه‌های مدافع حیوانات ابراز نگرانی کرده‌اند که ترس از حیوانات خانگی افرادی که به کووید-19 مبتلا هستند باعث گمراهی شود و بسیاری از این حیوانات در جامعه رها شوند و یا با آن‌ها بد رفتاری شود.

تا به‌حال موارد نادری از سگ‌ها و گربه‌های خانگی آلوده به ویروس کرونا کشف شده‌اند که پس از ابتلای صاحبان‌شان به کرونا، نتایج آزمایش این حیوانات نیز مثبت اعلام شده است. در ماه فوریه نتیجه آزمایش یک سگ پامرانین تقریبا مثبت اعلام شد و این حیوان در ماه مارس از دنیا رفت. اما طبق گزارش South China Morning Post، ممکن است علت مرگ این سگ سن بالای او بوده باشد. پس از آن، یک سگ دو ساله از نوع ژرمن شپرد نیز در هنگ کنگ یافت شد که پس از آزمایش مثبت صاحبش، مشخص شد این حیوان هم به ویروس کرونا آلوده شده است. اما در کمال تعجب، جواب آزمایش سگ دیگری که در این خانه زندگی می‌کند منفی اعلام شده و او سالم است.

کیس‌های حیوانی آلوده در هنگ کنگ به این دو مورد ختم نشده‌اند و یک گربه نیز در این منطقه به کرونا مبتلا شده است. اما گربه دیگری که در خبرها به آن اشاره شده در کشور بلژیک قرار دارد و طبق اعلام سرویس دامپزشکی ملی این کشور، تا کنون علائمی از بیماری‌های گوارشی و تنفسی را از خود نشان داده است.

کرونا و حیوانات خانگی

طبق مطالعات انجام شده در چین، احتمالا گربه‌ها نسبت به سگ‌ها بیشتر مستعد دریافت ویروس کرونا هستند. در این تحقیق گربه‌های خانگی مبتلا به کووید-19 که نمونه‌هایی از ویروس را در بینی خود داشتند در کنار گربه‌هایی که سالم بودند قرار داده شدند. مدتی بعد، محققان متوجه شدند که گربه‌های سالم نیز به این ویروس آلوده شده‌اند و احتمالا انتقال ویروس از طریق قطرات تنفسی صورت گرفته است. انتقال ویروس کرونا از طریق قطرات تنفسی دقیقا همان روش رایج انتقال آن در میان انسان‌هاست که عمدتا از طریق عطسه و سرفه فرد آلوده صورت می‌گیرد.

در تحقیق مشابهی سگ‌ها نیز مورد آزمایش قرار گرفتند و آن‌گونه که انتظار می‌رفت، مقاومت آن‌ها بیشتر بود و انتقال از یک سگ به سگ دیگر اتفاق نیفتاد. اما اگر نگران این مورد هستید که گربه خانگی شما عامل انتقال ویروس باشد، باید اعلام کنیم که تا زمان نگارش این مطلب هیچ مدرکی از پخش میزان کافی ویروس از سوی گربه برای آلوده کردن یک انسان یافت نشده است. البته توجه داشته باشید که به دلیل جدید و ناشناخته بودن ویروس کرونا، اطلاعات ما درباره این ویروس کامل نیست و ممکن است در آینده یافته‌های جدیدی کشف شوند که دانسته‌های فعلی را نقض کنند. بنابراین، احتیاط و رعایت موارد بهداشتی توصیه شده از سوی مراجع رسمی همچون سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس عاقلانه‌ترین کار ممکن است.

لیندا سایف، ویروس شناس دانشگاه ایالتی اوهایو در مصاحبه با نشریه Nature گفته است که باید با تردید به نتایج حاصل از این آزمایش‌ها نگریست؛ زیرا تعاملات روزمره میان انسان و حیوانات خانگی در این آزمایش‌ها در نظر گرفته نشده است.

بر اساس توصیه CDC (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا) اگر فردی به ویروس کرونا آلوده شده است، باید از بغل کردن، بوسیدن، رابطه نزدیک و تقسیم کردن غذای خود با حیوانات خانگی خودداری کند تا از انتقال ویروس به حیوان جلوگیری شود. در چنین شرایطی، بهتر است از افراد سالم خواسته شود تا مراقبت از حیوان را بر عهده بگیرند. اما اگر خود شخص بیمار مجبور است از آن مراقبت کند، باید قبل و بعد از تماس با حیوان دست‌های خود را با دقت و طبق اصول بهداشتی بشوید. همچنین، اگر شخصی فکر می‌کند نشانه‌های ابتلا به ویروس را دارد، اما هنوز آزمایش نداده یا منتظر اعلام جواب آزمایش خود است؛ باید موارد ذکر شده را رعایت کند. استفاده از ماسک در هنگام مواجه شدن با حیوانات خانگی نیز یکی از توصیه‌های انجمن دامپزشکی آمریکا برای افراد بیمار است.

به دلیل تفاوت عمر ویروس کرونا روی سطوح مختلف، این احتمال وجود دارد که دوستان پشمالوی ما بدون ابتلا به ویروس، آن را در موهای خود حمل کنند. اما تا الان تحقیقات درباره دوام ویروس روی سطوح به مواردی مانند پلاستیک، مقوا و کارتن، فلز و کاغذ خلاصه می‌شود و تحقیقی بر روی موی بدن حیوانات انجام نشده است. با توجه به اعلام انجمن دامپزشکی آمریکا، معمولا بقا و گسترش ویروس از فردی به فرد دیگر از طریق سطوح دارای خلل و فرج مانند مو یا خز سخت‌تر است؛ زیرا احتمال گرفتار شدن ویروس در حفره‌های آن مواد بیشتر خواهد بود.

CDC اعلام کرده است هر حیوانی می‌تواند حامل ذرات و اجرام ریزی باشد که باعث بیماری انسان شوند؛ پس چه بیماری همه‌گیری وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد، بهتر است قبل و بعد از تماس با حیوان، غذایش و یا فضولاتش دست‌های خود را بشوییم.

در پایان، ذکر این نکته لازم است که همان‌گونه که در این دوران از اعضای خانواده و عزیزان خود مراقبت می‌کنیم، نباید فراموش کنیم که حیوانات خانگی نیز در طول این بحران به حمایت و مراقبت نیاز دارند. رعایت نکات ایمنی همچون حفظ فاصله ضروری و استفاده از ابزارهای مراقبتی مانند ماسک در هنگام تماس با حیوانات موجب می‌شود علاوه بر سلامت خود، از سلامتی آن‌ها نیز مراقبت کنیم.


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:44 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

این مقاله در مورد مفهوم کلی است. برای مصارف دیگر ، به اعتقاد (ابهام زدایی) مراجعه کنید.
بخشی از یک سری در
یقین - اطمینان - قطعیت
تقریب باور
مفاهیم و اصول مرتبط:

AgnosticismEpistemology پیش بینی مقاومت
vte

افسانه ققنوس که از خاکستر برخاست ، اعتقاد به رستاخیز است که در تمدن غربی چنان به تصویر کشیده شده است که در هواپیماهای نمادین و ادبی گذشت.
اعتقاد ، این نگرش است که چیزی مورد یا واقعیت است. [1] در معرفت شناسی ، فیلسوفان اصطلاح اعتقاد را برای اشاره به نگرش های شخصی مرتبط با عقاید و مفاهیم درست یا غلط استفاده می کنند. با این حال ، "اعتقاد" به درونگرایی و دور زدن فعال نیاز ندارد. به عنوان مثال ، کمتر کسی فکر می کند که خورشید طلوع خواهد کرد ، فقط فرض کنید که خواهد شد. از آنجا که "اعتقاد" جنبه مهمی از زندگی دنیوی است ، به گفته اریک شکرگزاری یکی از ره های تغییر باور است شویتزگل در دائر Philالمعارف فلسفه استنفورد ، یک سؤال مرتبط می پرسد: "چگونه یک ارگانیسم جسمی می تواند دارای اعتقادات باشد؟" [2]

در چارچوب اندیشه یونان باستان ، سه مفهوم مرتبط در رابطه با مفهوم اعتقاد شناسایی شد: پیسیس ، doxa و جزم. ساده شده ، پستی به "اعتماد" و "اعتماد به نفس" اطلاق می شود ، doxa به "عقیده" و "پذیرش" اشاره می کند ، و جزم به مواضع یک فیلسوف یا یک مکتب فلسفی مانند رواقیسم اشاره دارد.


فهرست
1 روانشناسی
2 احساسات و اعتقادات
3 شکل گیری
3.1 روند استنباط مشروط
3.2 مدل های خطی
3.3 مدل های پردازش اطلاعات و تغییر
4 اصلاح باورها
5 پیش بینی
6 دانش و معرفت شناسی
6.1 باور واقعی را توجیه کرد
6.2 معرفت شناسی در مقابل دین
6.2.1 اعتقاد به
6.2.2 اعتقاد به آن
6.2.2.1 اعتقاد اقتصادی
6.2.2.2 توهم
6.2.2.3 علم
7 دین
7.1 فرم
7.1.1 اصول گرایی
7.1.2 ارتدکس
7.1.3 مدرنیسم / اصلاحات
7.2 رویکرد به دیگران
7.2.1 منحصر به فرد
7.2.2 شمول گرایی
7.2.3 کثرت گرایی
7.2.4 همگام سازی
7.3 پایبندی
7.4 ارتداد
8 باور جمعی
8.1 دیدگاه ها
9 همچنین ببینید
10 یادداشت
11 مطالعه بیشتر
12 پیوند خارجی
روانشناسی
روانشناسی جریان اصلی و رشته های مرتبط با آن ، به طور سنتی با عقیده برخورد کرده اند که گویی ساده ترین شکل بازنمایی ذهنی است و بنابراین یکی از بناهای اساسی فکر آگاهانه است. فلاسفه گرایش به تجزیه و تحلیل خود انتزاعی تر نشان می دهند ، و بخش عمده ای از کارهایی که به بررسی زنده بودن مفهوم اعتقاد می پردازد ناشی از تحلیل فلسفی است.

مفهوم اعتقاد یک موضوع (مؤمن) و یک شیء اعتقادی (گزاره) را فرض می کند. بنابراین ، مانند سایر نگرشهای گزاره ای ، اعتقاد به وجود حالات ذهنی و عمدی دلالت دارد ، که هر دو مباحث داغ در فلسفه ذهن مورد بحث قرار می گیرند ، که مبانی و رابطه آنها با حالت های مغز هنوز بحث برانگیز است.

اعتقادات گاه به اعتقادات اصلی (که بطور فعال در مورد آنها فکر می شود) و باورهای فرضی تقسیم می شود (که ممکن است برای شخصی که در مورد مسئله فکر نکرده است نسبت داده شود). به عنوان مثال ، اگر از شما سؤال شود "آیا شما اعتقاد دارید ببرها لباس خواب صورتی دارند؟" ممکن است شخص پاسخ دهد که آنها این کار را نمی کنند ، با وجود این واقعیت که ممکن است پیش از این هرگز به این وضعیت فکر نکرده باشند.

این پیامدهای مهم برای درک روانشناسی و عصب شناسی اعتقاد دارد. اگر مفهوم اعتقاد ناهماهنگ باشد ، پس هر تلاشی برای یافتن فرآیندهای عصبی اساسی که از آن پشتیبانی می کنند ، شکست خواهد خورد.

فیلسوف لین لیندر رودر ، چهار رویکرد اصلی معاصر برای اعتقاد به کتاب بحث برانگیز خود صرفه جویی در اعتقاد: [4]

درک عقل سلیم از اعتقاد ما درست است - که گاهی اوقات به عنوان "تئوری جمله ذهنی" نامیده می شود ، در این برداشت ، اعتقادات به عنوان موجودات منسجم وجود دارند ، و نحوه صحبت در مورد آنها در زندگی روزمره مبنای معتبری برای تلاش علمی است. جری فودور یکی از مدافعان اصلی این دیدگاه بود.

 

https://www.janblaghy.ir/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%DA%86%DA%AF%D9%88/


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:43 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()

   1   2   3   4   5      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هر آنچه درمورد پارتیشن فریم لس لازم است بدانید!
چرا باید برای کسب و کارمان سایت داشته باشیم؟
طراحی سایت را با چه تیمی طراحی کنیم؟
همه چیز درباره تیروئید
آیا افزایش قد بعد از 18 سالگی امکان پذیر است؟
شرایط ثبت شرکت در سال جدید
شرایط اقامت در کشور آلمان در سال 2021
راهنمای خرید آینه دکوراتیو
ثبت برند چیست و مراحل ثبت برند
راهنمای ثبت شرکت در سال جدید
طراحی سایت کودکان
[عناوین آرشیوشده]