سفارش تبلیغ
صبا ویژن

رازهای ثروتمندی | قدرت ذهن | رسیدن به تمام خواسته ها و آرزوهایتا

صفحه خانگی پارسی یار درباره

تفاوت بین ثروتمندان و فقیران

تفاوت بین ثروتمندان و فقیران

مهمترین اختلاف ثروتمندان و فقیران در ادامه خلاصه کتاب اسرار ذهن ثروتمند

 

دوازدهمین تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

افراد ثروتمند پولشان را خوب اداره می کنند.

 

ولی افراد فقیر پولشان را بد اداره می کند.

 

ثروتمندان در اداره کردن پولشان ماهر هستندآنها لزوما با هوش تر از فقیران نیستند فقط روش مدیریت پول آنها متفاوت است. افراد فقیر به علت نداشتن آگاهی و دانش مدیریت پول یا آن را بد خرج می کنند و یا از آن فراری هستند، زیرا فکر می کنند که پول آزادی آنها را محدود می کند آنها معمولا خرید هایشان احساسی و تحت تاثیر هیجانات آنی می باشد. ولی ثروتمندان خریدشان معمولا منطقی و کارشناسی شده است.

 

تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

سیزدهمین تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

افراد ثروتمند پول خود را می دهند تا برای آنها کار کند.

 

ولی افراد فقیر شدیدا برای پول کار می کنند.

 

ممکن است که شما هم مانند بیشتر مردم باشید و با این برنامه بزرگ شده باشید، برای در آوردن پول باید به شدت کار کرد اگر این گونه هستید سخت در اشتباه هستید زیرا درست آن این است که باید پول خودتان را وادار کنید تا برای شما کار کند، باید دانست که با صرف کار و تلاش زیاد نمی توان ثروتمند شد، زیرا میلیون ها نفر هستند که به سختی کار می کنند آیا همه آنها ثروتمند هستند؟

 

نه حتی تعداد اندکی هم از این افراد به ثروت نرسیدند. تصوری که اکثر مردم  دارند این است که باید به سختی کار کرد تا ثروتمند شد که اشتباه است، زیرا سخت کار کردن مهم نیست بلکه هوشمندانه کار کردن مهم است.

 

اینکه پس از دریافت حقوق و دست مزد آن را چه کار کنید مهم است. ثروتمندان در ابتدا سخت کار می کنند تا به هدفی که در آینده دارند برسند و این سخت کار کردن را موقتی می دانند.

 

ولی فقیران هدفی در آینده برای خود ندارند آنها سخت کار می کنند تا هزینه های زندگی را فراهم کنند. طبق قانون پارکینسون هزینه ها همیشه نسبت به درآمد بالا می رود، هرچه درآمد آنها بیشتر شود هزینه ها نیز رشد کرده و خود را به درآمدها می رسانند.

 

کار کردن افراد فقیر همیشگی و دایمی می باشد. ثروتمندان می دانند که هر چه پولشان سخت تر برای آنها کار کند خودشان نیاز به کار کمتری دارند.

 

بیاد داشته باشید که پول انرژی است، فقیران انرژی پول را نادیده می گیرند و انرژی خود را به کار می برند.

 

اختلاف ثروتمندان و فقیران

 

چهاردهمین تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

افراد ثروتمندبرخلاف ترسی که دارند دست به عمل می زنند.

 

ولی افراد فقیر به ترس اجازه می دهند تا متوقفشان کند.

 

یک قانون مهم هست که می گوید (افکار باعث بروز احساسات، احساسات باعث بروز اعمال، اعمال باعث بروز نتایج می شود) میلیون ها نفر در مورد ثروت فکر می کنند و هزاران نفر آن را تجسم می کنند.

 

تجسم، مدیتیشن، تصورات ابزارهای جالبی هستند اما هیچ کدام در دنیای واقعی برای شما پول و نان سر سفره نمی شود در دنیای واقعی باید دست به عمل زد، همان طور که گفتم افکار احساسات را به وجود می آورند و احساسات نتایج را یعنی برای دنیای بیرون باید به دنیای درون رفت آنچه که رابط بین  دنیای بیرون و دنیای درون است چیزی نیست به جز عمل. این عمل است که مثل یک پل عمل کرده و دنیای درون را به دنیای بیرون وصل می کند.

 

آنچه مهم است این است که سعی کنیم با عمل ترس را مهار کنیم با عمل است که ترس عقب نشینی می کند، روز به روز کوچک و کوچکتر می شود و ثروتمندان  با عمل ترس را مهار می کنند. فقیران با عمل نکردن و یا عمل کردن به اعمال بیهوده نتایج مهمی بدست نمی آورند.

 

تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

پانزدهمین تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

افراد ثروتمند همیشه در حال رشد و یاد گیری هستند.

 

ولی افراد فقیر فکر می کنند همه موارد را می دانند.

 

یکی از خطرناکترین جملات در سر راه موفقیت این است: که من آن را میدانم به محض این که به این عقیده رسیدی دیگر پیشرفتی در زندگی صورت نمی گیرد و اگر به اندازه کافی ثروتمند نیستید اگر شاد و خوشبخت نیستید بدانید چیزهایی هست که شما از آن آگاه نیستید، چیزهایی هست که شما نمی دانید و این یعنی باید جستجوگرانه فعالانه به دنبال یاد گیری باشید.

 

و از آنجایی که علم و دانش هرگز ایستا و ساکن نیستند و روز به روز در همه جهات در حال پیشرفت می باشد. پس یاد گیری ما تحت هر شرایط نباید متوقف شود.

 

فیزیکدانها می گویند

 

“هیچ عاملی در دنیا ساکن نیست و هر تکه ای از این کاینات همواره در حال تغییر و تحول است حتی سنگ و فلز که به چشم ساکن و بدون تغییر است در حال تغییر است که به چشم نمی توان آن را دید”

 

هر گیاه اگر رشد نکند به زودی می خشکد و هر انسان هم اگر رشد و پیشرفت نکند به زودی نابود خواهد شد.

 

تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

شانزدهمین تفاوت ثروتمندان و فقیران

 

افراد ثروتمند بزرگ و گسترده می اندیشند.

 

ولی افراد فقیر محدود.

 

کلمه کلیدی در آنجا ارزش است.

 

چهار عامل؛  ارزش را در بازار تعیین می کند( عرضه، تقاضا، کیفیت، کمیت ) عاملی که برای بیشتر مردم مهمتر از بقیه می باشد کمیت است.

 

عامل کمیت: به بیان ساده اینکه یعنی با آن مقدار ارزشی که به بازار تحویل میدهید. شما به چند نفر از مردم خدمت می کنید؟ آیا خدمت یا محصول شما روی چند نفر تاثیر می گذارد ؟ شما مایلید چطور زندگی کنید و چطور این بازی را انجام دهید؟ آیا می خواهید در لیگ های بزرگ و دسته اولی بازی کنید یا در لیگ های کوچک؟ آیا شما دوست دارید به یک گروه بیست نفره آموزش دهید یا یک گروه دویست نفره ؟ آیا دوست دارید کسب وکار شما به یک گروه خدمات بدهد یا به تعداد کثیری از مردم؟ بیشتر مردم بازی کوچک در لیگ های پایین تر را انتخاب می کنند چرا؟

 

اول به خاطر ترس، آنها شکست را با مرگ برابر میدانند و حتی از موفقیت گریزانند. دوم اینکه آنها احساس کوچکی و بی لیاقتی می کنند و این احساس را در خود ندارند که به اندازه کافی خوب و مهم هستند.

 

http://eduardoffyr61728.suomiblog.com/-11243531

http://garrettmtfk86279.tribunablog.com/-10289834

http://dallasucbb96396.blogdon.net/-12772171 

http://hectorrpmj55555.isblog.net/-13430164

http://waylonpmeg06160.blogkoo.com/-15355771

http://beauotqm66666.canariblogs.com/-11811311

http://cruzegfz79999.amoblog.com/-17782100

http://deanvtpl55555.alltdesign.com/-16428705

http://angeloaayv90000.total-blog.com/-21151306

http://fernandowedy73950.uzblog.net/-10889841

http://paxtonxdfz96296.tblogz.com/-10817993

http://landenxrjd59371.blogzet.com/-10728608