سفارش تبلیغ
صبا ویژن

 

 4: استفاده از توصیه نامه ها در عنوان

می توانید از توصیه نامه ها برای عنوان مقاله ها استفاده کنید. با این کار شما در واقع از کلماتی استفاده می کنید که مستقیما از مشتری نقل می شوند. کلماتی که اطمینان و اعتبار به مقاله های شما می دهند و مثل کلمات توخالی ای نیستند که صاحبان شرکت ها در مورد کارشان می گویند.

 

وقتی از توصیه نامه ها در عنوان استفاده می کنید مشتری های دیگر را وادار می کنید که متن شما را تا آخر بخوانند و به آن به چشم مطلبی حقیقی و حاصل ارتباط شما با مشتری های قبلی نگاه می کنند.

 

مثلا میتوانید یک مقاله ای بنویسید با این عنوان : 3 نظر خواندنی و جالب از 3 مشتری رایتینا که محصولات ما را خریده اند و نتیجه گرفته اند

 

استفاده از توصیه نامه ها، روش موثری برای اعتبار دادن به مقاله های سایت، برجسته کردن مشتری های مهم و تقویت جنبه های مهم و کلیدی متن هستند. حتی اگر آنها توسط مشتریان معمولی و با ادبیات ساده نوشته شده باشند باز هم بخش مهمی از متن تبلیغاتی شما هستند، از آنها در متن تان استفاده کنید.

 

آموزش کپی رایتینگ به روش حرفه ای ها:

تبلیغ نویس های حرفه ای از این 7 ترفند روانشناسی برای جادوی مخاطب استفاده میکنند، شما چه طور ؟

5- فقط در مورد خودتان ننویسید

یک قانون مهم در نوشتن متن های تبلیغاتی این است که نباید درباره خودتان بنویسید.

 

قانونی که بسیاری از کپی رایترها آن را رعایت نمی کنند.

 

در متن های تبلیغاتی بسیاری از شرکت ها به جای اینکه در مورد مشتری بنویسند بیشتر در مورد محصول می نویسند. متن های آنها بیشتر تجاری محور است تا مشتری محور. این متن ها پر است از اینکه شرکت ما عالی است، محصول ما بهترین است. آنها روی مشتری شان و محصولی که قرار است به او بفروشند تمرکز نمی کنند. یکی از راه های شناسایی چنین رویکردی استفاده بیشتر از ضمیر “ما” به جای ضمیر “شما” است.

 

متن تبلیغاتی برای جذب مشتریبه این متن تبلیغاتی از یک شرکت تولید کننده پودر شوینده توجه کنید:

 

“با بیشتر از نیم قرن تجربه در صنعت تولید شوینده ما می دانیم که از کدام ترکیبات در محصولاتمان استفاده کنیم. پودرهای ما بیشترین تاثیر را در تمیزی لباس ها دارند. محصولات ما بهترین اند”

 

می توانید در این متن تبلیغاتی این مشکل را به خوبی ببینید. در این متن بارها و بارها از کلمه ضمیر “ما” استفاده شده است.

 

مشکل این نوع از متن های تبلیغاتی این است که مشتریان به اینکه ما چه کسی هستیم و چه کارهایی می کنیم اهمیت نمی دهد. آنها به خودشان و به کارهایی که ما می توانیم برایشان انجام دهیم، اهمیت می دهند. آنها با توجه به اینکه چه کمکی به آنها برای رسیدن به هدف هایشان انجام می دهیم به ما و محصولات مان اهمیت می دهند.

 

بنابراین در متن های تبلیغی بر روی مشتری تمرکز کنید. هر چیزی که می نویسید باید برای مشتری جذاب باشد و به او بگوید که چطور نیازهای او را بر طرف می کند. این نکته اصلی کپی رایتینگ است، نکته ای که اگر به خوبی آن را رعایت کنید در جایگاه اول حرفه کپی رایتینگ قرار خواهید گرفت.

 

حالا به متن دوم نگاه کنید:

 

“دیگر نیاز نیست شما نگران تمیزی و درخشندگی لباس هایتان باشید، آنها را به ما بسپارید و خیالتان را راحت کنید.”

 

تفاوت بین دو متن را می بینید. در متن دوم بیشتر از ضمایر “شما” و “تان” استفاده شده است و در مورد مشتری و دغدغه هایش گفته شده است.

 

نسخه دوم برای مشتریان جذاب تر است. شما باید در متن های تبلیغاتی بر نیازهای مشتری تکیه کنید و با استفاده بیشتر از ضمیر “شما” به جای “ما” به جای دادن توضیحاتی خسته کننده در مورد شرکت یا محصول خود، به مشتری توضیح دهید که چطور به مشتری کمک می کنید و نیازهای او را بر طرف می کنید.

 

6– با مشتری حرف بزنید

قانون بعدی، نوشتن به صورت مکالمه است. اصولا عمل نوشتن، مکالمه ای است بین نویسنده و خواننده. نوشتن فقط آوردن ایده ها روی صفحه کاغذ نیست، یک متن خوب مکالمه ای را با خواننده اش شروع می کند و ادامه می دهد. در فروشگاه ها و مغازه ها، فروشنده به صورت حضوری با مشتری حرف می زند، به او خوش آمد می گوید و در مورد محصول توضیحاتی می دهد. تنها تفاوت متن تبلیغاتی با فروش عادی محصولات این است که به صورت حضوری انجام نمی شود.

 

متن های تبلیغاتی برای این نوشته می شوند که با مشتریان حرف بزنند و پیام شرکت را به صورت آنلاین یا از طریق تبلیغات چاپی به آنها برسانند.

 

بنابراین اگر می خواهید متن تان حالت مکالمه داشته باشید از کلمات و عباراتی که در مکالمات روزمره به کار می رود استفاده کنید. درست مثل وقتی که صحبت می کنید بنویسید. فکر نکنید وقتی قرار است بنویسید باید از کلمات دیگری استفاده کنید و باید مهم به نظر برسید. این کار شما را بیش از حد خودخواه و خسته کننده نشان می دهد و مشتری را برای شروع مکالمه با شما ترغیب نمی کند.

 

نمونه متن تبلیغاتیبه این مثال توجه کنید:

 

خدمات ما به دردتان می خورد؟

 

برای اینکه با ما باشید کافی است گوشیتان را بردارید و اپلیکیشن ما را نصب و ثبت نام کنید. از این به بعد شما یکی از همکاران ما در بورس هستید. به تمام اخبار و اطلاعات آن دسترسی دارید، در بهترین موقع بخرید و بفروشید و پول خوبی به جیب بزنید.

 

چند نکته در مورد این متن وجود دارد:

 

متن با سوال شروع شده است. پرسیدن سوال روش بسیار خوبی است برای شروع یک مکالمه. مکالمه های زیادی روزانه بین آدم ها با یک سوال ساده شروع می شود. “شما هم گرمتونه؟” یا “امروز چندمه؟”. در ادامه متن بالا هم برای جواب دادن به سوال از کلماتی که عادی و ساده هستند استفاده شده اند.

 

از جمله‌‌ی “پول خوبی به جیب بزنید” در متن استفاده شده که بارها هر یک از ما در مکالمات روزانه از آن استفاده کرده ایم.

 

همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید: مشتری هایتان دوست دارند که با شما صحبت کنند. آنها به اینکه با یک شرکت یا سازمان صحبت کنند علاقه ای ندارند، آنها دوست دارند که با یک شخص حرف بزنند. کاری کنید که با خواندن متن های شما این احساس را داشته باشند.

 

http://andersonssoh95938.suomiblog.com/-11972063
http://knoxhnpm66666.blogdigy.com/-11016179
http://titusvegb71616.tribunablog.com/-10925043
http://zionhlkh44554.mybjjblog.com/-11602416
http://paxtonttqm66666.tblogz.com/-11531007
http://rylanggdz11110.blogdon.net/-13452205
http://mylesmmlg44444.total-blog.com/-21956408
http://archerhgdy10000.amoblog.com/-18568060
http://beckettzbzv00099.alltdesign.com/-17159001
http://zanderpqpk66566.canariblogs.com/-12540771
http://lanesqnh55545.uzblog.net/-11504467 
http://josuesuwl78889.blogkoo.com/-16120927
http://miloszca74073.isblog.net/-14177825
http://martinozdj72357.shotblogs.com/-10734345


نوشته شده در  سه شنبه 99/9/11ساعت  12:58 عصر  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هدف از طراحی سایت چیست?
طراحی سایت وردپرسی به صورت کامل
قیمت طراحی وب سایت در سال جدید
طراحی سایت چیست؟ اهمیت آن برای کسب و کار
روش انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی با کیفیت عالی
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
نکات مهم هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت
طراحی سایت مدرن - بهترین طراحی صفحات وب
[عناوین آرشیوشده]