سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فواید کوهنوردی در نوع خود رشته ای است که برای سلامت جسمی و روحیه مفید است. در اینجا چند مزیت وجود دارد:

 

 1. صعود به قلب ، استقامت و تنفس کمک می کند
 2. کوهنوردی در همه فصول تمرین می شود
 3. کوهنوردی باعث تقویت عضلات بدن می شود
 4. کوهنوردی به آزاد شدن تنش و استرس کمک می کند
 5. کوهنوردی به رشد اعتماد به نفس و اعتماد به نفس کمک می کند
 6. اسکالد باعث تقویت خلاقیت ، هماهنگی و حافظه می شود

معایب سنگ نوردی چیست؟

فواید کوهنوردی نکته منفی بسیار کمی دارد. با این حال ، باید بخاطر داشت که این رشته همچنان یک تمرین طلبکارانه است که نیاز به قدرت ، تعادل و انعطاف پذیری دارد. بنابراین داشتن شرایط جسمی خوب ضروری است. کوهنوردی نیز به منظور جلوگیری از خطرات ، به هوشیاری و دانش فنی کافی از تجهیزات و محیط آن نیاز دارد. سرانجام ، اگر ترس از ارتفاع اجتناب ناپذیر نباشد ، می تواند برای برخی از افراد ترمز واقعی باشد.

نکات و اطلاعات عملی در مورد کوهنوردی!

Health benefits of climbing and hill walking

کوهنوردی شامل عمل صعود به بالای یک دیوار مصنوعی یا طبیعی با یا بدون تجهیزات است. ما کوهنوردی آزاد (که به کوهنورد اجازه می دهد فقط از توانایی های جسمی خود استفاده کند) را از کوهنوردی مصنوعی فواید کوهنوردی (که امکان بالارفتن آن با استفاده از تجهیزات و طناب را فراهم می کند) تشخیص می دهیم.

کوهنوردی که قبلاً مخصوص کوهنوردان بود ، پس از جنگ جهانی دوم ، ابتدا در آمریکا و سپس در قاره کهن ، شکوفائی را تجربه کرد. اگر کوهنوردی داخل سالن از سنین جوانی قابل دسترسی است ، باتجربه ترین آن را عمدتا در محیط طبیعی (صخره ، کوه ، درخت ...) انجام می دهید. عشق به کوهنوردی حتی در شهر انجام می شود یا سختگیران این رشته تلاش خود را بر روی آسمان فواید کوهنوردی خراش ها یا آثار تاریخی می گذارند.

 

کوهنوردی ، برای ماندن در بالای ... فرم شما!

کوهنوردی از آنجا که شامل چندین رشته ورزشی است ، فعالیتی است که نیاز به شکل بدنی خوب و دانش فنی دارد. صعود در کوه های بلند شامل آماده سازی دقیق و احترام مطلق به دستورالعمل های ایمنی فواید کوهنوردی برای جلوگیری از حوادث است. متأسفانه ، هر تابستان در فرانسه ، 3000 نفر در کوهستان نجات می یابند ، بیشتر به دلیل عدم آمادگی.

کوهنوردی ، ورزشی که شامل چندین ورزش است

چه کسی می گوید فواید کوهنوردی صعود در کوه بلند است ، بنابراین پیشرفت به سمت قله دشوار است. این دشواری ها در عمل ذاتی است و کوهنوردی را از کوه پیمایی متمایز می کند. برای مشاهده خواص کوهنوردی اینجا کلیک کنید.

کوهنوردی که در قرن نوزدهم تحت تأثیر اولین جهانگردان انگلیسی ظاهر شد ، به گونه ای تکامل یافته است که انواع ورزشها را در نوع خود شامل می شود: پیاده روی ، سنگ نوردی یا یخ نوردی ، اسکی فواید کوهنوردی فواید کوهنوردی خارج از پیست و ... هر یک از این ورزش ها نیاز به تربیت بدنی ، تجهیزات خاص و دانش فنی خاص دارند.

کوهنوردی ، ورزشی که تمام بدن body و سر را کار می کند!

عنصر پیاده روی موجود در کوهنوردی برای سیستم قلبی عروقی ، مبارزه با دیابت و اضافه وزن و پیشگیری از پوکی استخوان مفید است. کوهنوردی ، یکی دیگر از عناصر اساسی کوهنوردی ، همه عضلات ، به ویژه عضلات شکم ، سیستم قلبی عروقی ، بلکه انعطاف پذیری مفاصل و احساس تعادل را فرا می خواند.

اما فواید کوهنوردی فقط جسمی نیست. فواید کوهنوردی  به ایجاد آرامش ، استقامت ، مقاومت در برابر رنج جسمی ، کمک متقابل و روحیه تیمی کمک می کند. در نوجوانان ، کمک به احساس مسئولیت ، توانایی بهتر در ارزیابی خطر و اعتماد به نفس بیشتر.

کوهنوردی ، ورزشی است که شما را در معرض خطرات زیادی قرار می دهد

کوهنوردی بدون رفتن به آن حد که ممکن است کشنده باشد ، شما را در معرض خطرات کمتر چشمگیر اما در عین حال شدید قرار می دهد.

بیماری حاد کوهستان ممکن است 2000 متر بوجود می آیند. فواید کوهنوردی این به دلیل کاهش میزان اکسیژن موجود در جو است. این امر منجر به سردرد ، سرگیجه ، خستگی اغراق آمیز و تنگی نفس می شود. فواید کوهنوردی ورم های کوچک (تورم) در صورت یا دست ها ظاهر می شوند. پایین آمدن به ارتفاع کمتر فوری می شود.

رگ به رگ شدن رخ می دهد اغلب در زمین های ناهموار و هنگامی که بدن خسته شده است، به طوری که در پایان. پا عضلات بسیار تاکید کرد: گرفتگی عضلات، درد، انقباض در کوه نوردانی که بیش از حد زور در سرعت یا از راه دور در مقایسه با سرعت معمول خود رخ می دهد.

پوست پا است در رحمت کفش ضعیف اقتباس شده است. فواید کوهنوردی سرانجام ، باید از آفتاب سوختگی ترسید ، به ویژه هنگامی که ابرها گرمای خورشید را بپوشانند.

از حوادث کوهنوردی جلوگیری کنید

در کوهنوردی ، لیست اقدامات احتیاطی و ایمنی که باید اتخاذ شود بسیار طولانی است و اینکه دویدن کوه شامل کوهنوردی ، اسکی یا سایر فنون خاص باشد ، متفاوت است.

در همه موارد ، این اقدامات پیشگیرانه مربوط به موارد زیر است:

 • برنامه ریزی مسابقه و مشکلات پیش بینی ، مطمئن باشید که به توانایی های خود احترام می گذارید و تجهیزات مناسبی را به همراه دارید.
 • راه اندازی یک گروه: ترک به صورت گروهی فواید کوهنوردی به شما امکان می دهد در صورت تصادف کمک بگیرید.
 • انتخاب ، تهیه و تأیید تجهیزات و غذا ؛
 • دانش در مورد شرایط آب و هوایی آینده
 • آگاهی از نگرش داشتن فواید کوهنوردی در صورت ضربه شدید ، عنصر اساسی ایمنی کوهستان ؛
 • سرانجام ، اطلاع دادن به بستگان یا مقامات در مسیر برنامه ریزی شده.

همچنین در مورد هزینه های مربوط به نجات احتمالی کوهستان با بیمه گر خود مشورت کنید.

 برای همه خوب است؟

An Introduction To Mountaineering | realbuzz.com

تابستان فقط فصل دره نوردی در نیس نیست ، شما می توانید با استفاده از آن شانه ها را با دیوارهای بالا رفتن مالش دهید. کوهنوردی ، سنگ نوردی نیز نامیده می شود ، ورزشی است که متشکل از پیشرفت در امتداد یک دیوار است تا بتواند فواید کوهنوردی با یک مسیر همراه با یک مربی کوهنوردی به قله خود برسد . محدوده منطقه تمرین از تخته سنگهای کم ارتفاع تا دیواره های چند صد متری از جمله دیوارهای کوهنوردی است. معمولاً از این تمرین دهنده به عنوان " کوهنورد " یاد می شود.

این فعالیت احساسات مفیدی را در کوهنوردان ایجاد می کند فواید کوهنوردی  که انگیزه شما را برای شروع فراهم می کند. فراخوانی ظرفیت های جسمی و روحی هرکدام ، کوهنوردی شما را با محدودیت های خود روبرو می کند و شما را تشویق می کند که از آنها فراتر بروید . فواید کوهنوردی به لطف تنوع مسیرهایی که مسیرهای راحت تری را برای کوهنوردان جوان ارائه می دهد ، برای همه ، حتی جوانترین افراد قابل دسترسی است .

کوهنوردی بدن و مقاومت را تقویت می کند

برخلاف آنچه بسیاری از مبتدیان فکر می کنند ، صخره نوردی فقط به قدرت بالاتنه نیاز ندارد. عملکرد به یک لیست طولانی از عوامل فیزیکی ، از جمله تکنیک پا و انفجار در پاها برای گرفتن نگه داشتن فواید کوهنوردی زیاد بستگی دارد. علاوه بر این ، سفر نیاز به انعطاف پذیری دارد . برای افزایش انعطاف پذیری ، اکنون بیشتر و بیشتر سالن های ورزشی فواید کوهنوردی کوهنوردی فضاهای یوگا را در امکانات خود گنجانده اند که اهمیت انعطاف پذیری را نشان می دهد.

کوهنوردی عملکرد مغز را تحریک می کند

سنگ نوردی علاوه بر بعد فیزیکی ، هنگام حل شدن روی دیوار شامل مهارت حل مسئله نیز می شود . حرکات کوهنوردی مستلزم آگاهی زیادی از بدن و محیط آن است که ما را به رمزگشایی و درک آنچه در مقابل ما قرار دارد تحریک می کند. اغلب اوقات ، راه حل عبور به این سادگی نیست که فکر می کنید. و شما باید بتوانید قبل از بارگیری وزن بدن بر روی تکیه گاه ها ، فواید کوهنوردی روی دسته هایی که گرفته می شوند و روش دقیق قرار دادن پا تمرکز کنید.

تمام آن ساعاتی که در یک فضای طبیعی سپری شده اند نیز صدمه ای نمی بیند. اطراف زیبا با مناظر گوناگون، از جمله سنگ های بزرگ که شما را دعوت به فراوانند بروید کوهنوردی در آلپ-ماریتیم . تحقیقات نشان می دهد که وقت گذراندن در فضای باز می تواند علائم اختلال نقص توجه (ADD) را کاهش دهد ، حافظه را بهبود بخشد ، خلاقیت را تحریک کند و حتی مغز شما را به اندازه یک فنجان قهوه بیدار کند .

کوهنوردی استرس را کاهش می دهد

ورزش نشان داده شده است کاهش استرس با افزایش سطح نوراپی نفرین، هورمونی است که تعادل واکنش مغز ما به استرس کمک می کند. در واقع ، برخی از محققان پیشنهاد می کنند که می تواند فواید کوهنوردی برای درمان انواع مختلفی از اختلالات روانی مانند سو abuse مصرف مواد ، افسردگی و بی اشتهایی استفاده شود. به علاوه ، سنگ نوردی در مقایسه با سایر فعالیت های بدنی ، یک لبه اضافی در آستین دارد. طبق گفته دانشگاه ایندیانا ، کوهنوردانی که درگیر فعالیت آنها می شوند کاملاً به یک وضعیت ذهنی وارد می شوند که می تواند منجر به سرخوشی و حتی انسداد شود درد .

صعود مقادیر مهمی را منتقل می کند

برای بسیاری ، کوهنوردی چیزی فراتر از یک ورزش یا فقط یک ورزش آرامش بخش است. این یک تمرین بدنی باورنکردنی و همچنین یک مکتب زندگی خارق العاده از دیدگاه ذهنی است . در واقع، خودرو بالا رفتن از مجموعه ای از ارزش مانند تمرکز، تعادل، تعیین و شکیبایی .

چندین مطالعه فواید سنگ نوردی را روی کودکان ناسازگار بررسی کرده است. فواید کوهنوردی تحقیقات نشان داده است که پس از شش هفته کوهنوردی ، تأثیر و توانایی کوهنوردی کودکان به طرز چشمگیری بهبود یافته است .

این شما هستید که باید تصمیم بگیرید در مورد مزایای کوهنوردی تصمیم بگیرید ، با تلاش برای مقابله با محدودیت های خود و عبور از آنها . ما در انتظار شما هستند  !

فیس بوکتوییترپست الکترونیکاشتراک گذاری

کوهنوردی انواع و مبانی مزایا و معایب. امکانات:

10 Amazing Health Benefits Of Hiking | Montem Outdoor Gear

کوهنوردی سخت ترین و خطرناک ترین ورزش محسوب می شود. فواید کوهنوردی  برای انجام این کار ، شما باید سطح کافی از آمادگی جسمی و روانی را داشته باشید ، و همچنین مهارت های خاصی داشته باشید.

فتح کوه ها همیشه انسان را به خود جلب کرده است. احساساتی که در اوج تجربه شده با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. بنابراین کوهنوردی در گوشه گوشه دنیا که کوه وجود دارد انجام می شود. روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. فواید کوهنوردی کوه های آلپ ، توده های کوه های قفقاز و کراسنویارسک و غیره هر ساله تعداد زیادی از ورزشکاران حرفه ای و آماتورها جمع می شوند.

مرجع تاریخچه

تاریخ دقیق ظهور این ورزش مشخص نشده است. با این حال ، اغلب این تاریخ را تاریخ فتح مونت بلان - بلندترین نقطه کوه های آلپ توسط میشل پکارد ، همراه با ژاک بالما در نظر می گیرند. این در سال 1786 اتفاق افتاد.  در شهر چامونیکس ، که به مرکز کوهنوردی جهان تبدیل شد ، بنای یادبودی از پیشگامان ساخته شد.

در سال 1865 کوهنوردان انگلیسی قله Matterhorn (4478 متر) واقع در کوههای آلپ را فتح کردند.

کوهنوردی در ارتفاعات تاریخ خود را از سال 1907 آغاز کرد ، زمانی که تام لانگستاف انگلیسی قله هیمالیا Trisup را با ارتفاع بیش از 7 کیلومتر فتح کرد. بالاتر از سطح دریا.

در سال 1950 ، فرانسوی ها ، ارزوگ و لاشنال ، به عنوان بخشی از لشکرکشی ، از قله آناپورنا در هیمالیا ، واقع در ارتفاع بیش از 8000 متر ، صعود کردند.

کوه چومولونگما اورست (8848 متر) که بلندترین نقطه این سیاره است ، توسط N. Tenzing و E.Hillary در سال 1953 گرفته شد.

کوهنوردی و انواع آن
دو زمینه اصلی نظم و انضباط:
 • فنی.
 • بلند بلند
فنی

 

این صعود به کوه ها در امتداد مسیری دشوار است و ارتفاع آن بیش از 6.5 کیلومتر با استفاده از تجهیزات ویژه نیست. مسیر را می توان روی صخره های ناب ، یخ و برف گذاشت. در کوهنوردی فنی مناطق جداگانه زیادی وجود دارد که هدف مشترک آنها فتح حداکثر ارتفاع نیست بلکه عبور از سخت ترین فواصل است.

 

بلند بلند

ین یک صعود به ارتفاع بیش از 6.5 کیلومتر است. در اینجا ، موفقیت اصلی یک ورزشکار فتح بلندترین قله ها است. بیشترین خطر چنین صعودی در استرس زیادی که بر بدن انسان وارد می شود نهفته است. در واقع ، در ارتفاعات ممکن است کمبود اکسیژن وجود داشته باشد. بنابراین تجهیزات اکسیژن بخشی جدایی ناپذیر از تجهیزات کوهنوردان می شود. اما حتی با استفاده از آن ، ماندن در ارتفاع بیش از 8 کیلومتر برای مدت طولانی برای شخص غیرممکن است.

 

صعودهای حرفه ای می توانند ماهیتی مختلط داشته باشند ، به آنها صعودهایی در ارتفاع زیاد نیز گفته می شود.

کوهنوردی به سایر رشته ها مانند زندگی داد صخره نوردی ، یخ نوردی ، گردشگری کوه .

تفاوت کوهنوردی و صخره نوردی

علی رغم اینکه هر دو توسط یک شخص قابل انجام هستند ، کوهنوردی و صخره نوردی رشته های یکسانی نیستند.

کوهنوردی شامل بالا رفتن از یک مسیر از پیش تعیین شده فقط با استفاده از دست و پا است. مسیرهای صعود بسیار دشوار است و برای غلبه بر آنها به زرادخانه وسیعی از تجهیزات فنی نیاز است.

کوهنوردان و سنگ نوردان به روش های مختلفی آموزش می بینند. در حالت اول ، نه تنها روش کوهنوردی تمرین می شود ، بلکه مهارت های استفاده از تجهیزات برای جابجایی و بیمه در مناطق مختلف نیز تقویت می شود. کوهنوردان باید تفکر تاکتیکی را توسعه دهند. برای تسلط بر تعدادی از رشته ها ، مانند جهت گیری ، ارتباط رادیویی ، عملیات نجات و غیره ، آموزش بدنی در درجه اول توسعه استقامت است.

 

 

کوهنوردان همچنین می توانند در سالن بدن سازی در یک جایگاه ویژه تمرین کنند. بیشتر مسابقات نیز می تواند در اینجا برگزار شود.

جوانب مثبت و منفی کوهنوردی

کوهنوردی یک ورزش افراطی و خطرناک محسوب می شود که فقط برای افراد جوان ، از نظر جسمی سخت است. اما برخی از افراد اساساً با این امر مخالف هستند ، زیرا کوهنوردی برای آنها یک فلسفه زندگی است ، معنای آن ، که هیچ محدودیتی را نمی پذیرد. این گروه شامل جنس منصفانه ، بازنشستگان و حتی افراد دارای معلولیت است.

یکی از مزایای اصلی بهبود آمادگی جسمانی ، ایجاد قدرت و استقامت است. کسانی که به کوهنوردی مشغول هستند ، از هماهنگی عالی حرکات ، بدن انعطاف پذیر ، اندام های قوی برخوردار هستند. از طرف دیگر ، کوهنوردی سیستم عصبی و ویژگی های روانشناختی فرد و همچنین مهارت های ارتباطی و توانایی کار تیمی را آموزش می دهد.

به گفته خود مربیان ، در نتیجه کوهنوردی ، مهم است که نه تنها یک فاتح قله کوه ، بلکه یک حرفه ای که می داند چگونه از نظر تاکتیکی فکر کند ، در هر موقعیتی که بوجود آمده واکنش صحیح نشان دهد و از موانع عبور کند ، فواید کوهنوردی و همچنین ارزیابی کافی خطرات و پیامدهای احتمالی اقدامات آنها.

اما یک اشکال بزرگ نیز در این رشته وجود دارد - خطر آسیب دیدگی بالا. همین عامل است که مانع از پیوستن بیشتر افراد به صف کوهنوردان می شود ، هر چقدر که بخواهند.

در همان زمان ، کسانی که آسیب دیده اند را می توان به طور مشروط به 2 گروه تقسیم کرد:
 • مبتدیان تعداد زیادی از آسیب ها دقیقاً در سال اول صعودهای فعال رخ می دهد. جوانی و اشتیاق اغلب منجر به عواقب غم انگیز می شود.
 • افرادی با بیش از 7 سال تجربه. این یک واقعیت عجیب به نظر می رسد ، اما در واقع به راحتی قابل توضیح است. با کسب مهارت ، استکبار بیش از حد نیز می تواند بوجود آید ، که منجر به ارزیابی کافی عینی از وضعیت ، غفلت از تجهیزات لازم و اقدامات ایمنی می شود.

کوهنوردی یک رشته ورزشی است که برای یادگیری و شروع کوهنوردی نیاز به عضویت در باشگاه یا بخش مناسب دارد. حرفه ای به معنای نه تنها تسلط بر مبانی نظری و عملی ، بلکه گرفتن مقوله های ورزشی است. طبقه بندی دسته ها مشابه آنچه برای سایر ورزش ها اتخاذ شده است - 3 ، 2 ، 1 دسته و CCM. این صفوف پس از چندین صعود تظاهرات در پایگاه اردوگاه یا در اجتماع کوهنوردان تعیین می شوند.

کوه ها مردم عاشق طبیعت و عطش ماجراجویی را صدا می کنند ... فواید کوهنوردی فتح قله آسان نیست ، اما ارزش تلاش دارد. چه چیزی می تواند باشکوه تر از ایستادن بر روی قله کوه و نگاه از اطراف از دید پرنده باشد.

موضوعات مرتبط:

Group of people on peak mountain climbing helping team work , travel trekking success business concept - Indiana Chamber of Commerce

 • تور اسکی اینها و ویژگی ها چیست. مزایا و تجهیزات
 • یخ نوردی. انواع و تجهیزات خطرات و خطرات امکانات:
 • Skyrunning. برنامه ها و تفاوت ها مزایا و تجهیزات امکانات:
 • جهانگردی انواع و تجهیزات ویژگی ها و ایمنی

نوشته شده در  یکشنبه 100/1/29ساعت  6:0 عصر  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هدف از طراحی سایت چیست?
طراحی سایت وردپرسی به صورت کامل
قیمت طراحی وب سایت در سال جدید
طراحی سایت چیست؟ اهمیت آن برای کسب و کار
روش انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی با کیفیت عالی
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
نکات مهم هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت
طراحی سایت مدرن - بهترین طراحی صفحات وب
[عناوین آرشیوشده]