سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فکر جدید ، قانون جذب این عقیده است که با تمرکز بر افکار مثبت یا افکار منفی ، افراد می توانند تجربیات مثبت یا منفی را به زندگی خود وارد کنند 1 ، 2. این عقیده مبتنی بر این عقیده است که مردم و افکار آنها هر دو "انرژی خالص" هستند و این که از طریق فرآیند "انرژی انرژی مشابهی را جذب می کند" فرد می تواند سلامت ، ثروت و روابط شخصی خود را بهبود ببخشد.

قانون جذب یکی از محبوب ترین "قوانین جهانی" عرفا 3 است. طرفداران این عقیده عموماً تکنیکهای نوآوری شناختی را با تأییدهای خلاقانه قانون باور جذب و قانون باور ها و تجسمها ترکیب می کنند تا افکار محدود کننده یا خود تخریبی ("منفی") را با افکار خودمختار و سازگارتر جایگزین کنند ("مثبت"). یکی از عناصر اصلی این تفکر ، تغییر مؤثر الگوهای تفکر منفی شما با "احساس" (از طریق تجسم خلاق) است که تغییرات مورد نظر قبلاً رخ داده است. قرار است این ترکیب از تفکر مثبت و احساسات با طنین انداز شدن با قانون پیشنهادی انرژی "تجارب و فرصت های مثبت" را جذب کند.

قانون جذب هیچ پایه علمی 5 ندارد و بخشی از شبه علوم 6 است. شماری از محققان از سوء استفاده از مفاهیم علمی توسط مروجان 7 ، 8 ، 9 انتقاد کرده اند.


خلاصه
1 تاریخچه
2 توضیحات
3 مبانی فلسفی و دینی
4 بررسی
5 هوادار برجسته
5.1 مقالات مرتبط
6 یادداشت و منابع
تاریخ
جنبش فکر جدید (ریشه های قانونی جذب) از آموزه های فینیاس کیمبی در اوایل قرن نوزدهم گرفته شده است. در اوایل زندگی ، کیمبی به بیماری سل مبتلا شد. متأسفانه درمان دارویی مؤثر نبود و او با سفر به اسب خود به زادگاه خود لبنان شکرگزاری ، در نیوهمپشایر سفر کرد. وی سپس سلامتی خود را بازیابی و بهبود می یابد ، رویدادی که او را به مطالعه "تأثیر روح بر بدن" سوق می دهد. اگرچه او هرگز از کلمات "قانون جذب" استفاده نکرد ، اما وی در بیانیه ای مفهوم را در حوزه سلامت توضیح داد:

وی گفت: "این بیماری در ذهن است ، زیرا بدن فقط خانه ای است که به آن پناه می برد ، و ما آن را به عنوان مال خود ارزیابی می کنیم. بنابراین ، اگر ذهن شما توسط یک دشمن نامرئی از طریق اعتقاد فریب خورده است ، می توانید آن را به عنوان یک بیماری ، آگاهانه یا غیر از خود بروز دهید. با تئوری یا حقیقت من با دشمن شما در تماس هستم و سلامتی و خوشبختی شما را بازیابی می کنم. من این کار را تا حدی ذهنی و جزئی انجام می دهم تا اینکه تصورات بد را تصحیح کنم و حقیقت را برقرار کنم ، و حقیقت چاره است. "

در سال 1877 ، اصطلاح "قانون جذب" برای اولین بار در کتابی که توسط "الهه بلاواتسکی" روس ، روسای روسی نوشته شده بود ، در یک متن با اشاره به قدرت جذابیت موجود بین عناصر ذهن 11 ظاهر شد. (کتاب رونمایی شده وی از داعش به اسرار باستانی نظریه باستان 12 ، 13 می پردازد.)

اما کسی که در ابتدا فا را به عنوان یک اصل کلی بیان کرد ، پنتیس ملفورد بود. راز موفقیت  ملفورد ، چهره اصلی توسعه تأملات در مورد اندیشه جدید ، به طور مفصل به قانون جذب می پردازد ، برای مثال ، در مقاله خود "قانون موفقیت" 14 ، که در سال 1886-1886 منتشر شده است. در این مورد ، ملففورد توسط نویسندگان دیگر درباره اندیشه جدید مانند هنری دو بوئیس (شروع با تصویر خود از خدا در مرد 15 ، 1892) و رالف والدو تری (شروع با اولین کتاب خود ، "این که همه به دنبال 16 می شود) دنبال شد. 1896). برای این نویسندگان ، قانون جذب نه تنها به سلامتی ، بلکه به تمام جنبه های زندگی 17 ، 18 مربوط می شود.

در قرن 20 میلادی با کتابهای زیادی که در این زمینه نوشته شده است ، موفقیت علاقه زیادی به این موضوع پیدا کرد ، از جمله دو بزرگترین پرفروش ترین زمان همه: فکر کنید و رشد کنید ثروتمند (1937) توسط ناپلئون هیل و شما می توانید زندگی خود را بهبود بخشید (1984) توسط لوئیز هی

حتی اگر جنبش عصر نو دارای ایده های جدید بسیاری از جمله قانون جذب باشد ، قانون جذب در نوع خود یک مفهوم جدید است 19.

در سال 2006 ، مفهوم قانون جذب با انتشار فیلم "راز (فیلم ، 2006) (en)" که در سال 2007 به کتابی با همین عنوان منتقل شد ، مواجهه چشمگیری پیدا کرد. این فیلم و کتاب دریافت شد. پوشش گسترده رسانه ای 20 ، 21. کتاب Rhonda Byrne همچنین الهام بخش ساخت یک فیلم داستانی بر اساس راز ، با کیتی هولمز 22 ساله است.


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:36 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هدف از طراحی سایت چیست?
طراحی سایت وردپرسی به صورت کامل
قیمت طراحی وب سایت در سال جدید
طراحی سایت چیست؟ اهمیت آن برای کسب و کار
روش انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی با کیفیت عالی
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
نکات مهم هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت
طراحی سایت مدرن - بهترین طراحی صفحات وب
[عناوین آرشیوشده]