سفارش تبلیغ
صبا ویژن

این مقاله در مورد مفهوم کلی است. برای مصارف دیگر ، به اعتقاد (ابهام زدایی) مراجعه کنید.
بخشی از یک سری در
یقین - اطمینان - قطعیت
تقریب باور
مفاهیم و اصول مرتبط:

AgnosticismEpistemology پیش بینی مقاومت
vte

افسانه ققنوس که از خاکستر برخاست ، اعتقاد به رستاخیز است که در تمدن غربی چنان به تصویر کشیده شده است که در هواپیماهای نمادین و ادبی گذشت.
اعتقاد ، این نگرش است که چیزی مورد یا واقعیت است. [1] در معرفت شناسی ، فیلسوفان اصطلاح اعتقاد را برای اشاره به نگرش های شخصی مرتبط با عقاید و مفاهیم درست یا غلط استفاده می کنند. با این حال ، "اعتقاد" به درونگرایی و دور زدن فعال نیاز ندارد. به عنوان مثال ، کمتر کسی فکر می کند که خورشید طلوع خواهد کرد ، فقط فرض کنید که خواهد شد. از آنجا که "اعتقاد" جنبه مهمی از زندگی دنیوی است ، به گفته اریک شکرگزاری یکی از ره های تغییر باور است شویتزگل در دائر Philالمعارف فلسفه استنفورد ، یک سؤال مرتبط می پرسد: "چگونه یک ارگانیسم جسمی می تواند دارای اعتقادات باشد؟" [2]

در چارچوب اندیشه یونان باستان ، سه مفهوم مرتبط در رابطه با مفهوم اعتقاد شناسایی شد: پیسیس ، doxa و جزم. ساده شده ، پستی به "اعتماد" و "اعتماد به نفس" اطلاق می شود ، doxa به "عقیده" و "پذیرش" اشاره می کند ، و جزم به مواضع یک فیلسوف یا یک مکتب فلسفی مانند رواقیسم اشاره دارد.


فهرست
1 روانشناسی
2 احساسات و اعتقادات
3 شکل گیری
3.1 روند استنباط مشروط
3.2 مدل های خطی
3.3 مدل های پردازش اطلاعات و تغییر
4 اصلاح باورها
5 پیش بینی
6 دانش و معرفت شناسی
6.1 باور واقعی را توجیه کرد
6.2 معرفت شناسی در مقابل دین
6.2.1 اعتقاد به
6.2.2 اعتقاد به آن
6.2.2.1 اعتقاد اقتصادی
6.2.2.2 توهم
6.2.2.3 علم
7 دین
7.1 فرم
7.1.1 اصول گرایی
7.1.2 ارتدکس
7.1.3 مدرنیسم / اصلاحات
7.2 رویکرد به دیگران
7.2.1 منحصر به فرد
7.2.2 شمول گرایی
7.2.3 کثرت گرایی
7.2.4 همگام سازی
7.3 پایبندی
7.4 ارتداد
8 باور جمعی
8.1 دیدگاه ها
9 همچنین ببینید
10 یادداشت
11 مطالعه بیشتر
12 پیوند خارجی
روانشناسی
روانشناسی جریان اصلی و رشته های مرتبط با آن ، به طور سنتی با عقیده برخورد کرده اند که گویی ساده ترین شکل بازنمایی ذهنی است و بنابراین یکی از بناهای اساسی فکر آگاهانه است. فلاسفه گرایش به تجزیه و تحلیل خود انتزاعی تر نشان می دهند ، و بخش عمده ای از کارهایی که به بررسی زنده بودن مفهوم اعتقاد می پردازد ناشی از تحلیل فلسفی است.

مفهوم اعتقاد یک موضوع (مؤمن) و یک شیء اعتقادی (گزاره) را فرض می کند. بنابراین ، مانند سایر نگرشهای گزاره ای ، اعتقاد به وجود حالات ذهنی و عمدی دلالت دارد ، که هر دو مباحث داغ در فلسفه ذهن مورد بحث قرار می گیرند ، که مبانی و رابطه آنها با حالت های مغز هنوز بحث برانگیز است.

اعتقادات گاه به اعتقادات اصلی (که بطور فعال در مورد آنها فکر می شود) و باورهای فرضی تقسیم می شود (که ممکن است برای شخصی که در مورد مسئله فکر نکرده است نسبت داده شود). به عنوان مثال ، اگر از شما سؤال شود "آیا شما اعتقاد دارید ببرها لباس خواب صورتی دارند؟" ممکن است شخص پاسخ دهد که آنها این کار را نمی کنند ، با وجود این واقعیت که ممکن است پیش از این هرگز به این وضعیت فکر نکرده باشند.

این پیامدهای مهم برای درک روانشناسی و عصب شناسی اعتقاد دارد. اگر مفهوم اعتقاد ناهماهنگ باشد ، پس هر تلاشی برای یافتن فرآیندهای عصبی اساسی که از آن پشتیبانی می کنند ، شکست خواهد خورد.

فیلسوف لین لیندر رودر ، چهار رویکرد اصلی معاصر برای اعتقاد به کتاب بحث برانگیز خود صرفه جویی در اعتقاد: [4]

درک عقل سلیم از اعتقاد ما درست است - که گاهی اوقات به عنوان "تئوری جمله ذهنی" نامیده می شود ، در این برداشت ، اعتقادات به عنوان موجودات منسجم وجود دارند ، و نحوه صحبت در مورد آنها در زندگی روزمره مبنای معتبری برای تلاش علمی است. جری فودور یکی از مدافعان اصلی این دیدگاه بود.

 

https://www.janblaghy.ir/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7-%DA%86%DA%AF%D9%88/


نوشته شده در  دوشنبه 100/1/30ساعت  12:43 صبح  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هدف از طراحی سایت چیست?
طراحی سایت وردپرسی به صورت کامل
قیمت طراحی وب سایت در سال جدید
طراحی سایت چیست؟ اهمیت آن برای کسب و کار
روش انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی با کیفیت عالی
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
نکات مهم هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت
طراحی سایت مدرن - بهترین طراحی صفحات وب
[عناوین آرشیوشده]