سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اثر مرکب، یک شاه‌کلید برای باز کردن درب‌های موفقیت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

«1 میلیارد تومان پول نقد به صورت یک‌جا یا یک اسکناس 1000 تومانی که در 31 روز آینده هر روز ارزشش دو برابر شود.»

اگر با این دو پیشنهاد مواجه شوید، کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ این مورد، مثالی از اثر مرکب است. اگر پای صحبت‌های افراد موفق بنشینید، متوجه خواهید شد که هرکدام از آن‌ها فرمولی خاص و جذاب برای موفقیت خودشان دارند.

در این کتاب نیز دارن هاردی، مربی انگیزشی، نویسنده و فردی موفق در حوزه کسب‌و‌کار، پرده از یکی از رازهای جذاب رسیدن به موفقیت در زندگی، برمی‌دارد. دارن هاردی در این کتاب معتقد است، تا زمانی که یک فرد، تغییری را در امور روزانه‌ و آنچه که به صورت روزمره انجام می‌پذیرد، اعمال نکند؛ قادر به تغییر زندگی خود نیست. بنابراین بر اساس باورهای کتابِ اثر مرکب، کلید موفقیت هر فرد را می‌توان در کارهای روزمره او پیدا کرد. با مطالعه این کتاب خواهید آموخت که چگونه با انجام تغییرات کوچک و مستمر در طول روزهای خود، به سوی دست‌یابی به اهداف و ارتقا سطح زندگی‌تان حرکت کنید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که فرصت کافی برای مطالعه کتاب را ندارند، مطالعه خلاصه کتاب اثر مرکب را در بوکاپو از دست ندهید.

خلاصه کتاب اثر مرکب درباره‌ی چه موضوعی است؟دارن هاردی در کتاب اثر مرکب با رویکردی واقع‌بینانه درباره‌ موفقیت و راه‌های رسیدن به آن صحبت می‌کند. این کتاب کمک‌مان می‌کند که عادت‌های مخرب خود را قطره قطره و آهسته و پیوسته تغییر بدهیم و سرانجام زندگی‌ای سرشار از اتفاق‌های مثبت و پیروزی رو به روی خودمان ببینیم.

دارن هاردی غیر از اثر مرکب چه کتاب‌های دیگری نوشته است؟دارن هاردی بیش از بیست سال است که در زمینه‌ی رشد فردی و موفقیت فعالیت می‌کند. او غیر از اثر مرکب کتاب‌های موفق دیگری هم در این زمینه‌ نوشته است، مثل ده هفته تا موفقیت بی چون و چرا، بهترین سال زندگی تو و دیوانگان ثروت‌ساز و … خلاصه کتاب دیوانگان ثروت‌ساز را می‌توانید همین حالا در بوکاپو مطالعه کنید.

آیا خلاصه کتاب اثر مرکب را می‌توانم به شکل صوتی هم گوش بدهم؟این خلاصه کتاب هم به صورت صوتی و هم نوشتاری در بوکاپو موجود است و شما می‌توانید با توجه به شرایط و ترجیحات خود یکی از این روش‌ها را برای مطالعه انتخاب کنید.

پیام آنتونی رابینز برای خوانندگان کتاب اثر مرکب

در طول سه دهه‌ی قبل، افتخار کمک به موفقیت و پیشرفت زندگی بیش از چهار میلیون نفر را داشته‌ام. با گروه‌‌های مختلفی، ازجمله اثر مرکب روسای جمهور کشور‌ها، زندانیان، ورزشکاران المپیکی و برندگان اسکار و کارآفرینان میلیاردر و حتی کسانی که سعی داشتند کسب‌وکار خود را به‌تازگی راه‌اندازی کنند، تعامل داشته‌ام.

اینکه با زوجی در تعامل باشم که برای بقای خانواده‌ی خود می‌جنگند یا با یک زندانی که به دنبال راهی برای تغییر درونی و تحول زندگی‌اش همفکری کنم، هیچ‌گاه برایم تفاوتی نداشته؛ زیرا همیشه تمرکز من بر کمک به مردم برای دستیابی به نتایج واقعی و پایدار بوده است. نمی‌توانید با خوردن یک قرصی جادویی یا کشف فرمولی مخفی مانع شکست خود شوید، اثر مرکب بلکه برای از بین بردن الگو‌های منجر به شکست و دستیابی به یک زندگی معنی‌دار، فقط به درک ابزار‌‌، راهکار‌ها و دانش واقعی مرتبط به آن نیاز دارید.

من و «دارن»، تصمیم گرفتیم که مسیر زندگی خود را در جوانی تحت کنترل خود درآوریم. ما کار را با اثر مرکب جست‌وجو در میان افرادی که به همان صورتی که ما می‌خواستیم زندگی می‌کردند شروع کردیم و سپس هر چه را آموخته بودیم به کاربستیم. اینکه هر دوی ما، «جیم ران» را به‌عنوان مربی خود برگزیدیم، اصلاً تعجب‌برانگیز نیست. جیم، استاد کمک کردن به مردم برای درک حقیقت، قوانین و فعالیت‌هایی بود که منجر به موفقیت واقعی و پایدار می‌شدند.

جیم اثر مرکب به ما آموخت که موفقیت ارتباطی به شانس ندارد؛ بلکه درواقع یک علم است. قطعاً انسان‌ها باهم تفاوت دارند، اما قوانین موفقیت مشابهی اعمال می‌شوند: «آنچه کاشته‌اید درو می‌کنید. نمی‌توانید در زندگی چیزی را به دست آورید که تمایلی به تلاش برای آن ندارید. اگر عشق بیشتری می‌خواهید، عشق بیشتری ببخشید؛ اگر موفقیت بیشتری می‌خواهید، به دیگران دررسیدن به آن کمک کنید و درنهایت زمانی که مطالعه می‌کنید و در علم-موفقیت مهارت می‌یابید، به موفقیتی که آرزو دارید دست خواهید یافت.»

دارن هاردی شاهد زنده‌ی این فلسفه است. او فراتر از سخن می‌رود. آنچه در کتابش به اشتراک می‌گذارد بر اساس چیزی است که در زندگی مؤثر است اثر مرکب و در زندگی خود من نیز چنین بوده است.

او مردی است که اصولی ساده اما اثر مرکب عمیق ازآنچه برای موفقیت لازم است را کشف کرده و از آن‌ها برای کسب درآمد بیش از یک‌میلیون دلار در 24 سالگی و تأسیس شرکتی با سرمایه‌ی بیش از پنجاه میلیون دلار در 27 ‌سالگی استفاده کرده است. در طی بیست سال گذشته، زندگی او در مرکز توجه، مطالعه و تحقیق در مورد موفقیت فردی بوده است. او از خودش به‌عنوان یک موش آزمایشگاهی استفاده کرده و هزاران ایده، منابع و ابزار را مورد آزمایش قرار داده و از شکست‌ها و موفقیت‌هایش دریافته که کدام ایده‌‌ها و راهکار‌ها مناسب و کدام‌یک بیهوده‌ است.

طی شانزده سال، با دارن، به‌عنوان یکی از رهبران «صنعت توسعه‌ی فردی»، که با صد‌ها نویسنده، سخنران و رهبران موفق از نزدیک همکاری داشته، مسیر‌های مشترکی را طی کرده‌ام. او ده‌‌ها هزار کارآفرین تربیت‌کرده، به بسیاری از شرکت‌‌های بزرگ مشاوره داده و شخصاً ده‌‌ها مدیرعامل و افراد موفقِ با عملکرد بالا را از طریق شناسایی آنچه واقعاً در آن‌ها کارآمد بوده، راهنمایی کرده است. دارن، در نقش خود به‌عنوان ناشر مجله‌ی موفقیت، در مرکز صنعت توسعه‌ی فردی قرار دارد. او درزمینه‌ی بسیاری از موضوعات مرتبط با موفقیت با رهبران برجسته، از «ریچارد برانسون» تا «ژنرال کالین پاول» و «لانس آرمسترانگ»، مصاحبه کرده و بهترین ایده‌‌های آن‌ها و همچنین برخی از نظرات من را بررسی و جمع‌آوری کرده است. اثر مرکب او دائرة‌المعارفی از اطلاعات شخصی خود را جمع‌آوری، مرتب و پالایش کرده، هضم نموده، مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده، خلاصه، طبقه‌بندی و جمع‌بندی کرده است. او شلوغی را در زندگی‌اش کاهش داده و بر اصول اساسی مهمی متمرکز بوده است؛ قواعدی سرنوشت‌ساز‌ که می‌توانید بلافاصله در زندگی خود به‌کارگیرید تا نتایج قابل‌سنجش و پایداری به دست آورید.

اثر مرکب، بر اصلی تأکید دارد که من در زندگی و آموزش‌‌های خود به کار گرفته‌ام: «تصمیمات شما، سرنوشت شمارا شکل می‌دهند.» آینده را شما می‌سازید. تصمیمات هرچند کوچک روزمره‌ یا شمارا به زندگی دلخواهتان می‌رساند یا باعث می‌شوند زندگی‌تان به فاجعه منتهی ‌شود. در حقیقت، همین تصمیمات کوچک زندگی ما را شکل می‌دهند.

فقط دو میلی‌متر انحراف، مسیر حرکت شمارا تغییر می‌دهد؛ چیزی که به نظر تصمیمی کوچک و بی‌نتیجه می‌رسید اکنون می‌تواند به اشتباهی بزرگ تبدیل شود. هر انتخابی در مورد آنچه می‌خورید، جایی که کار می‌کنید، اینکه وقت خود را با چه کسانی صرف می‌کنید و عصرتان را چگونه سپری می‌کنید، زندگی امروز شمارا شکل می‌دهد، اما مهم‌تر از همه این است که چگونه بقیه‌ی زندگی خود را می‌گذرانید. خوشبختانه خبر خوب اینجاست که ابزار تغییر در خود شماست. یعنی به همان ترتیب که یک اشتباه دو میلی‌متری در محاسبات، شمارا به‌شدت از مسیر زندگی دور می‌کند، تنها تنظیم مجدد دو میلی‌متری می‌توانید شمارا به مسیر اصلی برگرداند. راه رسیدن به این هدف یافتن نقشه، به‌عنوان یک راهنما است؛ اثر مرکب نقشه‌ای که به شما مسیر اصلیِ چگونگی رسیدن به مقصد و چگونگی در مسیر ماندن را نشان می‌دهد.


نوشته شده در  پنج شنبه 100/4/3ساعت  10:31 عصر  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هدف از طراحی سایت چیست?
طراحی سایت وردپرسی به صورت کامل
قیمت طراحی وب سایت در سال جدید
طراحی سایت چیست؟ اهمیت آن برای کسب و کار
روش انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت
طراحی سایت فروشگاهی با کیفیت عالی
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
توری مرغی چیست؟ کاربرد آن در صنایع
نکات مهم هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت
طراحی سایت مدرن - بهترین طراحی صفحات وب
[عناوین آرشیوشده]