راهنمای خرید: نحوه انتخاب آینه دکوراتیو


هنگام تصمیم گیری در مورد آینه دکوراتیو باید موارد زیادی را در نظر گرفت: شکل، اندازه و جنس. اما کار ارزش انجام دادن دارد - آینه ها نه تنها نور را برای روشن کردن اتاق شما منعکس می کنند، بلکه توهم فضای بیشتری را نیز ایجاد می کنند. بنابراین برای یافتن عادلانه ترین آنها به ادامه مطلب بروید.


انواع آینه


آینه های دیواری به صورت آویزان طراحی شده اند و در اشکال و اندازه های زیادی برای هر اتاق و هر هدفی مناسب هستند.

آینه دکوراتیو های تمام قد/ آینه های آرایش بلند و باریک هستند، زیرا به گونه ای طراحی شده اند که انعکاس تمام قد را به شما ارائه دهند. اینها ممکن است به دیوار آویزان شوند، یا می توانند مستقل باشند.

آینه‌های باریک/ایستاده نیازی به نصب روی دیوار ندارند و معمولاً تمام قد هستند.
آیا باید آینه دیواری یا زمینی بگیرم؟
نکته اصلی که هنگام تصمیم گیری بین آینه دیواری یا زمینی باید در نظر گرفت، فضا است – چقدر از آن را در اختیار دارید؟ و چقدر از آن استفاده می کنید؟ آینه های کف ردپای بزرگتری دارند، بنابراین برای اتاق های بزرگتر بهتر هستند. آینه‌های دیواری در اتاق‌هایی با هر شکل و اندازه به خوبی کار می‌کنند، اما از آنجایی که نصب می‌شوند و هیچ فضایی را اشغال نمی‌کنند، در صورت کمبود متراژ، ایده‌آل هستند.


چه اندازه آینه آینه دکوراتیو بگیرم؟

 


یک قانون خوب (یا چشمی) این است که آینه ای را انتخاب کنید که تقریباً دو سوم اندازه مبلمانی باشد که در بالا آویزان شده است. اگر مطمئن نیستید که چه اندازه با فضای شما مطابقت دارد، از یک الگوی کاغذی کمک می‌کند تا موقعیت آن را ترسیم کنید - رنگ اتاق شما و سطوح نور طبیعی نیز در این امر نقش دارند. و در حالی که اکثر آینه ها در اندازه های مختلف هستند، رایج ترین آنها - بر اساس نوع - در زیر ذکر شده است.


- آینه دیواری گرد (کوچک): قطر 50 سانتی متر- آینه دیواری گرد (متوسط): 80 سانتی متر- قطر آینه دیواری (کوچک): 50 در 80 سانتی متر- آینه دیواری (متوسط): 60 در 80 سانتی متر- آینه دیواری (بزرگ): 70 در 100 سانتی متر - آینه لباس: 30 × 120 سانتی متر - آینه تمام قد لباس : 40 × 140 سانتی متر - آینه لاغرتر (بزرگ): 80 × 180 سانتی متر
انواع آینه برای هر اتاق

راهرو علاوه بر اینکه یک راهرو کوچک یا باریک را بزرگ‌تر نشان می‌دهد، یک آینه در کنار درب ورودی شما برای بررسی ظاهر در آخرین لحظه قبل از بیرون رفتن عالی است. یک آینه مستطیل شکل تصویر کامل تری به شما می دهد و در عین حال بر بهترین تناسبات اتاق شما تاکید می کند.

اتاق نشیمن آینه های اتاق نشیمن تا حد زیادی تزئینی هستند و برای تأثیرگذاری به فضای شما طراحی شده اند. آینه های دیواری به خوبی کار می کنند و فضایی را برای اثاثیه کاربردی در اختیار شما می گذارند. شکلی را انتخاب کنید که خطوط مبلمانی را که در بالا قرار داده اید بازتاب دهد. به عنوان مثال، آینه های بزرگ و مستطیلی بالای شومینه ها بیانیه ای جسورانه دارند، در حالی که آینه های کوچکتر می توانند به عنوان بخشی از دیوار گالری استفاده شوند.

اتاق خواب ساعات بیداری ما در اتاق خواب بیشتر به لباس پوشیدن یا در آوردن لباس می گذرد. بنابراین گزینه های واضح یک آینه لباس، یک آینه تمام قد یا یک آینه لاغرتر است. و از آنجایی که اتاق‌ها را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند، انتخاب شما می‌تواند ظاهر اتاق شما و همچنین شما را افزایش دهد.

 ارزشمندتر از فرم موجود در حمام است. یک آینه با ذخیره سازی یک راه عالی برای پنهان کردن لوازم آرایشی و تمیز نگه داشتن حمام شما است، در حالی که یک آینه با چراغ، آماده شدن را به یک رویا تبدیل می کند - به خصوص در حمام هایی که نور طبیعی ندارند.
مواد و سبک های قاب آینه
اکثر آینه ها دارای یک قاب هستند – این نکته نهایی است که سبک دکوراسیونی را که در آن قرار می گیرند مشخص می کند. سبک قاب و متریالی که انتخاب می‌کنید بر سایر موارد مانند هزینه و وزن نیز تأثیر می‌گذارد. متداول ترین مواد فریم چوب، شیشه و فلز هستند که هر کدام در رنگ ها و روکش های مختلف – براق، مات و غیره می باشند.

آینه های قاب چوبی با بسیاری از سبک های طراحی به خوبی کار می کنند. برای دستیابی به ظاهری اسکاندیناویایی، از چوب روشن – از نظر رنگ و وزن – استفاده کنید. بلوط جامد، به خصوص با لکه‌های تیره، در فضای داخلی سنتی‌تر بهترین عملکرد را دارد.

آینه های قاب شیشه ای امروزی تر هستند، به خصوص زمانی که از شیشه های رنگی در سایه های دودی یا شکلاتی ساخته شده باشند.

آینه های قاب فلزی به طراحی صنعتی جذابیت بیشتری می بخشند و به دلیل پرداخت چشم نواز خود گزینه خوبی به عنوان یک قطعه تزئینی هستند. گزینه ها شامل برنج، مس و مشکی هستند.

محل قرار دادن آینه و نوک آویزان
اگر آینه ای را برای پر کردن یک شکاف خاص انتخاب می کنید، از قبل از محل قرارگیری آن ایده خوبی خواهید داشت. آویزان کردن آینه در بالای مبلمان، به عنوان بخشی از دیوار گالری، یا در مرکز دیوارهای خالی، مطمئن می شود که آن را محکم می کند. اما برای بیشترین تاثیر، از آن برای به حداکثر رساندن نور طبیعی استفاده کنید. برای تقویت جلوه، آینه ها را در مقابل یکدیگر یا نزدیک پنجره بچینید.


نحوه آویزان کردن آینه دیواری آویزان کردن آینه ها کمی برنامه ریزی و حوصله می خواهد، اما ارزش آن را دارد - اگر یک قدم را رها کنید، آینه رویایی شما ممکن است برای فاجعه باشد. قبل از شروع، بررسی کنید که پیچ‌ها و اتصالات دیواری مناسب را برای وزن آینه و نوع دیوار خود دارید:

- قلاب عکس دوتایی حداکثر بار = 5 کیلوگرم، برای چوب و گچ تخته - چسباندن تخته گچ. حداکثر بار = 15 کیلوگرم، برای تخته گچ - پیچ و پلاگین راول. حداکثر بار = 20 کیلوگرم، برای آجر-قلاب آویزان. حداکثر بار = 40 کیلوگرم، برای آجر و چوب

گچ یا دیوار خشک به اندازه کافی محکم نیست که بتواند آینه دیواری سنگین را پشتیبانی کند، بنابراین مطمئن شوید که هر پیچ یا قلاب روی تیرهای نگهدارنده چوبی پشت گچ باشد.

یک میر مستقل دارم

 

 

روری که نیاز به آویزان کردن ندارد؟ مطمئن شوید که هر دو دیوار و کف کاملاً صاف هستند.

نحوه آویزان کردن آینه، گام به گام- آینه ها زمانی بهترین عملکرد را دارند که مرکز آنها در سطح چشم باشد، که معمولاً 150 سانتی متر از زمین فاصله دارد. یا اگر آینه خود را بالاتر از مبلمان قرار می دهید، حداقل 15 تا 20 سانتی متر بین پایین آینه و بالای قطعه خود بگذارید.

- از آشکارساز لوله و سیم برق استفاده کنید تا بررسی کنید که هیچ سیم، لوله یا ناودانی در محل انتخابی شما وجود ندارد

- اگر آینه شما سیم آویزان دارد، دیوار را در جایی که آن را آویزان می کنید علامت بزنید. اگر اینطور نیست، از براکت آینه استفاده کنید – ابتدا آن را به آینه وصل کنید، سپس دیوار را در جایی که هر سوراخ مته باید باشد علامت بزنید.

- اگر از مته استفاده می کنید، یک سوراخ در دیوار ایجاد کنید، دوشاخه راول خود را وارد کنید، سپس یک پیچ را تا حد زیادی داخل آن قرار دهید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا تمام سوراخ های شما تمام شود

- اگر از چکش استفاده می کنید، هر میخ را به دیوار بکوبید و انتهای آن را در معرض دید بگذارید

- آینه خود را آویزان کنید، سپس بررسی کنید که صاف باشد (و تمیز باشد)
چگونه آینه ام را تمیز کنم؟
یک آینه کثیف می تواند زیبایی اتاق شما و همچنین سلفی های اینستاگرام شما را خراب کند. این مراحل را دنبال کنید تا آن را به عنوان جدید خوب نگه دارید:

- یک پارچه مرطوب بردارید. اگر آینه شما دارای قاب شیشه ای است، شیشه پاک کن نیز ایده خوبی است، اما برای انواع آینه های دیگر مناسب نیست.

- پارچه را به چهار قسمت تا کنید و از یک طرف آن استفاده کنید. ربع مرطوب را با حرکات زیگزاگی از بالا به پایین حرکت دهید تا هر اینچ را بپوشانید.

- عقب بایستید، با زاویه 45 درجه نسبت به آینه، برای بررسی رگه‌ها و لکه‌های سرکش - با قسمت خشک پارچه‌تان روی آن‌ها بروید.

آب همچنین می‌تواند به پشت آینه‌ها آسیب برساند، توصیه می‌شود مطمئن شوید که آن‌ها عاری از رطوبت هستند. اگر قرار است آینه‌ها در محیط مرطوب و مرطوب استفاده شوند، می‌توان درزگیرها را از فروشگاه‌های سخت‌افزار خریداری کرد تا از آسیب جلوگیری شود.

منابع:

https://moshaverkala.com/the-most-beautiful-decorative-mirrors/

 

https://www.shiknodecor.com/product-category/%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D8%A8/


نوشته شده در  چهارشنبه 100/9/10ساعت  6:17 عصر  توسط مدیر سایت 
  نظرات دیگران()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
هر آنچه درمورد پارتیشن فریم لس لازم است بدانید!
چرا باید برای کسب و کارمان سایت داشته باشیم؟
طراحی سایت را با چه تیمی طراحی کنیم؟
همه چیز درباره تیروئید
آیا افزایش قد بعد از 18 سالگی امکان پذیر است؟
شرایط ثبت شرکت در سال جدید
شرایط اقامت در کشور آلمان در سال 2021
راهنمای خرید آینه دکوراتیو
ثبت برند چیست و مراحل ثبت برند
راهنمای ثبت شرکت در سال جدید
طراحی سایت کودکان
[عناوین آرشیوشده]